Івано-Франківськ прийняв польську виставку “Втрачена Річ Посполита”

В Музеї Мистецтв Прикарпаття презентували виставку документальної фотографії, що розповідає історію Речі Посполитої . Виставка створена в рамках дослідницької програми “Втрачена Річ Посполита” має кілька цілей.

Перш за все, вона несе історичний характер і покликана популяризувати історію Польщі серед різних груп населення.

Також програма мала на меті оцінити ті збитки – як матеріальні, так і непрямі втрати – яких зазнала Польща і польський народ від німецької та радянської окупації у 1939-1941 рр., протягом 45 років панування комуністів в країні. Виставка складається з трьох частин: суспільство, національна спадщина та духовенство, які показують культурне, релігійне, історичне життя, окремо розглядається тема військових та дітей,  – всі сфери життя, які зазнали значних змін за той складний час.

Символічно, виставка презентована в Івано-Франківську саме в день Незалежності Польщі. Як зазначає організатор Даріуш Колашевскі, представник Інституту національної пам`яті Республіки Польща, “вистава є дуже популярною, була експонована у цілій Європі, також її показували в Сполучених Штатах Америки. Ми хочемо цією виставкою показати, наскільки польський народ, особи, які жили у Польщі були різноманітні, були різні національності, але тим самим хочемо показати тепер Європі і Світу, наскільки вони були солідарні з собою, вони хотіли співрацювати.”

Переглянути виставку франківчани та гості міста зможуть протягом наступного тижня.

Нагадаємо, Виставка «Сторінками української книги»

img_0698 img_0700 img_0703 img_0713 img_0729 img_0731 img_0733

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!