“Івано-Франківськ злітає”: історія та таємниці міжнародного аеропорту

Сьогодні, 19 серпня, розпочалася екскурсія івано-франківським аеропортом.

Екскурсію створили учасники тижневого воркшопу «Івано-Франківськ злітає» та кураторка, антрополог Анна Балаж (Угорщина). Екскурсії безкоштовні. О 12.00 та 19.00 — україномовний супровід, а о 17.00 — англомовний. Тривалість одного туру — до 1, 5 години.

Під час екскурсії усі охочі зможуть дізнатися про забуту історію Івано-Франківського міжнародного аеропорту, про потаємні частини будівлі та про зв’язок між Івано-Франківськом та зовнішнім світом.

Анна Балаж розповіла, що головна ціль проекту – дослідити історію міста та його розвиток. Оскільки в країні відбувається трансформація, то саме цей об’єкт може бути цікавим. Під час дослідження вони намагалися дослідити значення аеропорту як символу. Над ним працювала ціла команда в якій були і студенти, і науковці, тому бачення різнопланове.
Представник команди Ірина зазначила, що аеропорт – це місце, де поєднується минуле, сучасне і  майбутнє.
Аеропорт працює з 1940 року, проте центральна будівля працює з 80-х років. У 70-80 роки тут були навіть міжобласні польоти на Жабє, Косів, Коломию. Було багато польотів на Росію, туди подорожували часто працівники у відрядження. Оскільки Львів був переповнений, то наш аеропорт приймав пасажирів, як запасний.
У 1992 році аеропорт отримав статус міжнародного.  У 90-ті роки тут було багато приватних рейсів.
Фонтан показує знак безкінечності, проте вмикали його тільки 2-3 рази за останні роки, коли приїжджали важливі делегації.
Стеля аеропорту прикрашена унікальною різьбою.

Підписи учасників воркшопів

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!