Івано-Франківська міська рада оголосить страйк

Про це заявив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків сьогодні, 20 лютого, під час оперативної наради.

За його словами, нещодавно газовики повідомили, що через борги перестануть подавати газ СТЕКу і ТКЕ. А перший заступник мера Микола Вітенко додав, що така ситуація виникла через заборгованості державного бюджету перед тими, хто надає послуги.

«Якщо така буде катастрофічна ситуація і «Нафтогаз» буде відключати газ, то ми оголосимо страйк. Тобто місцеві органи влади будуть страйкувати проти бездіяльності уряду Гройсмана. Нам з телевізорів розказують, як все гарно, а насправді…», – повідомив Марцінків.

Він наголосив, що в знак протесту місцеві органи влади не будуть працювати. Мовляв, якщо газовики обмежать газопостачання, і люди будуть мерзнути, то всю відповідальність міська рада перекладає на уряд.

Варто додати, що за офіційною інформацією у четвер, 22 лютого, теплоенергетичним компаніям Івано-Франківська буде обмежено постачання газу. Причина –  ТОВ «Станіславська теплоенергетична кампанія» та Теплокомуненерго мають мільйонні борги. Тільки за розподіл газу вони не сплатили 2,6 млн грн та 11,3 млн грн відповідно. Крім того, компанія СТЕК не має підтверджених обсягів природного газу, тобто номінацій.

Сумарний борг за послуги розподілу газу компаній СТЕК та Теплокомуненерго складає майже 14 млн грн. Про необхідність погашення боргів газорозподільна компанія  попереджала тепловиків з грудня. Про проблеми теплопостачальних компаній Івано-Франківськгаз неодноразово повідомляв міського голову та обласну державну адміністрацію. Однак питання і досі не вирішене.

Тож якщо до середи тепловики не розрахуються з боргами, і у СТЕКу не буде номінацій – газорозподільна компанія з 22 лютого змушена буде обмежити постачання блакитного палива шляхом зменшення подачі природного газу на котельні.

Як повідомляв “Галицький кореспондент”, нова редакція закону про житлово-комунальні послуги, яка очікує розгляду Верховною Радою України, передбачає нарахування пені за несвоєчасну сплату боргу за послуги ЖКГ в розмірі 0,01% від його суми за кожен день протермінування.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!