Івано-Франківська обласна рада планує виводити з сесійної зали хуліганів

Сьогодні, 11 вересня, в Івано-Франківську розпочалось засідання постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, етики та регламенту.

Єдиним питанням, для розгляду якого сьогодні збирались депутати, стало внесення змін до регламенту обласної ради. До нього планують внести новий пункт про можливість виведення з сесійної зали людей, які заважають депутатам.

“5.9. Право особи бути присутньою на пленарному засіданні ради може бути обмежено у випадку вчинення нею будь-яких дій, що перешкоджають роботі ради, її органів та депутатів, а також з метою недопущення протиправних дій (вчинення бійки, хуліганських дій, появи у нетверезому стані, викриків тощо). У таких випадках присутня особа може бути виведена із залу засідань працівниками уповноважених органів правопорядку”, – так звучить пункт, який хочуть внести.

Голова комісія Михайло Торб’як розповів, що питання стосується осіб, які приходять на сесію і починають заважати її проведенню. Згідно з новими змінами, обласна рада зможе отримати метод впливу на таких людей – їх виводитимуть або попереджатимуть. Він також сказав, що це рішення вносив не він, а голова обласної ради Олександр Сич.

“Крім того, на сході України йде війна, в людей знаходять боєприпаси та інші речі”, – додав Михайло Торб’як.

За словами заступника голови обласної ради Сергія Басараба, мова не йде про обмеження доступу громади до сесійної зали – а лише про забезпечення нормальної роботи депутатів.

Комісія підтримала це рішення. Тепер за нього голосуватиме обласна рада на наступній сесії, 21 вересня.

Читайте також: У Франківську знову хочуть обмежити доступ громади до сесії облради

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!