«Ізі»

Україна / Італія 2017

Жанр: Комедійна драма

Що ж, дебют українського кіно спільно з європейським відбувся. Фільм вже доступний на торентах, і тому не можна його обминати і в нашому «Торенті».

Фільм розповідає про делікатну подорож італійця в Україну. Раніше Ісідоро був крутим гонщиком, але потім почав повніти, і його відлучили від гонок. Тепер він впав у депресію, відростив бороду та набрав декілька десятків зайвих кілограмів. Незграба сидів вдома, але його брат «підкинув» йому роботу. Треба було на катафалку відвезти тіло українського заробітчанина додому. Наш земляк загинув на будівництві внаслідок нещасного випадку, і ніхто не хотів братися за таку брудну роботу, як доставка гроба кудись в українські Карпати. Якось вдалося вмовити Ісідоро на таку поїздку, і наш герой з головою потрапив у вир української реальності з крадіжками, хабарниками-поліцейськими, суворим кліматом, колоритним священиком у ролі Остапа Ступки та багато чого іншого. Сцена, яка дійсно здивувала – прискіпливі угорські митники і симпатична привітна працівниця Державної митної служби України, хоча, зізнаюсь чесно, під час перегляду фільму я думав, що після того, як Ісідоро угорська митниця змусила поголити бороду, на українському боці кордону його взагалі б мали роздягнути догола.

Дуже цікава географія подорожі. Перетнувши кордон десь у Закарпатті, Ісідоро опиняється не в Карпатах, що було б логічно, а на березі Київського моря. Потім він потрапляє у Золочів. А далі – прогулюється із гробом по заводі, який до введення в дію Закону України «Про декомунізацію» мав назву «Ленінська кузня». Врешті-решт Ізі з гробом доїхав до кінцевого пункту призначення з такою рідкісною назвою – Кам’янка. Село ідентифікувати не вдалося, навіть авторитетна Вікіпедія стверджує, що в Україні більше, ніж півсотні населених пунктів з такою назвою. Також українському глядачеві буде не зовсім зрозуміла сцена з поминками, які тривали два дні і нічим не відрізняються від маленького весілля.

Тим не менше, попри весь цей чорний гумор, яким переповнений фільм, «Ізі» подивитися варто. Хоча б заради того, щоб підтримати наш, хоч і спільний з кимось, кінематограф.

МУССОЛІНСЬКИЙ

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!