Калушани разом із представниками Корпусу миру висадили магнолії

У Калуші вдібувся екологічний семінар за участі представника Всесвітнього фонду охорони дикої природи (WWF) “Як розмножувати корисні рослини безкоштовно”.

Cемінар провів представник Всесвітнього фонду охорони дикої природи (WWF) Андрій Жила. Гість демонстрував, як шляхом щеплення та живцювання можна вирощувати нові рослини. Ці вміння будуть корисними для садівництва та в тих випадках, коли необхідно засадити деревами території, де ліс було знищено. Організатор заходу — волонтер корпусу миру Бреннан Партцер, інформують “Вікна”.

Враженнями в ід семінару поділилася калушанка Наталія Кожура:

“Якщо почати з найкращого, то наше місто стало багатшим на вісім красивих сортових магнолій, які ми, як учасники семінару, висадили в центрі міста навпроти торгового центру. Там доглянуті клумби, є камери, тому шанс, що їх не вкрадуть, досить великий. Було нас мало. Чому? Все безкоштовно. Лектор дуже харизматичний. В місті ще цього дня проводились чотири заходи. Аудиторія розпорошилась в пошуках цікавого і не всі змогли втиснути в свій розклад садівництво. Прийшли найбільш допитливі”.

На семінарі йшлося про те, коли які дерава й кущі варто садити, пересаджувати, щепити, про грунти, приготування субстрату, живопліт.

“Наші лісники не люблять садити дуби, оскільки це дерево потребує догляду, робочих рук і відповідно грошей. Необхідно 5 років викопувати бур’яни, трави. А це затратно. Набагато простіше посадити модрини. Час догляду — тільки два роки”.

Учасники семінару спільно посадили магнолії, які тепер прикрашатимуть Калуш. Додатково кожен учасник семінару отримав саджанці різних дерев та кущів, цінне насіння, інформаційні брошури про Карпати.

Читайте також: у Франківську тривають останні приготування перед відкриттям вулиці Шевченка.

3 33

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!