Калуські освітяни зібрали для катехитичної школи в Бельгії українські підручники

Калушани, які мандрували Європою, побували в гостях у вчительки з Калуша Ірини Матуляк, яка нині мешкає в Генті і викладає там в українській катехитичній школі імені Блаженної Матері Йосафати при храмі УГКЦ.

Калушани привезли українські підручники, зібрані в загальноосвітніх закладах міста, зокрема, ЗШ №№1, 3, 5 і 7, пишуть “Вікна”.

Все  почалось з того, що Ірина Матуляк попросила в колег вживані або списані підручники. На батьківщині калушанка викладала англійську мову, а в Бельгії стала вчителем в українській катехитичній школі.

Зараз у групі школи налічується 10 дітей віком від п’яти до дев’яти років. Завданням Ірини Матуляк є зберегти у дітей знання рідної мови, традицій, культури.

«Частина дітей народилися вже тут, декому і розмовляти нелегко, тому що тут діти в обов’язковому порядку від маленького йдуть в школи, в яких, зрозуміло, все відбувається нідерландською мовою. За тих кілька занять, що вже відбулися ми вже вивчили і коляду, і пісню, і вірш. Малюємо, знайомимося із українським мистецтвом, символами (прапор, герб). Це так званий “український блок” занять. Є ще й англійський. Батьки задоволені», – каже вчителька.

До теми: Марцінків хоче, щоб франківські бібліотеки відсканували та виставили в Інтернет рідкісні книги

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!