Катерина Масник

Кажуть, дворик, що на Хоткевича, 67 А, чи не один із найкрасивіших в Івано-Франківську. Ще б пак! Поміж будинків небайдужі жителі створили справжню затишну оазу для відпочинку. Тут і фігура Богородиці, і сквер пам’яті героїв України, присвячений загиблим «майданівцям» і учасникам АТО, а ще – лавочки і ошатні клумби, які майорять квітковим різнобарв’ям.

Ініціативних мешканців шістьох будинків очолила Катерина Масник, яка мешкає в цьому мікрорайоні вже більше 20 років. На місці нинішнього облаштованого дворика багато років поспіль смерділа купа сміття, кількість якого постійно збільшувалася, шастали величезні щурі. «Все це неподобство було просто під моїми вікнами, – розповідає жінка. – Терпець урвався, коли місцевий бізнесмен захотів там ще й генделик відкрити».

Катерина Масник тоді здійняла ґвалт, залучила громадськість, пресу і навіть представників влади. «Якщо хочеш зробити саме так, як ти вважаєш за потрібне, тоді зроби це сама. Мене так ще з дитинства навчили», – ділиться активістка.

Катерина Масник

Забудовника таки перемогли, а занедбаний дворик вирішили кардинально реформувати. Гроші збирали гуртом, частину дала міська влада.

Диво-дворик і досі удосконалюють. Наразі Катерина опікується клумбами, тут уже красуються нарциси, троянди, тюльпани, іриси, ростуть молоденькі деревця… Каже, що в історії розвитку дворика було багато її особистої ініціативи, тому тепер підтримка території в належному стані теж на її відповідальності.

«До облагородження дворика долучилися навіть місцеві дітлахи, – розповідає жінка. – Кожен садив якесь дерево і дуже тим пишався, називаючи його своїм».

Катерина Масник родом із російської глибинки – з Уралу. Під час роботи геофізиком у Тюменській області познайомилася з майбутнім чоловіком – іванофранківцем. Уже незабаром вирішила переїхати на батьківщину обранця. Так жінка опинилася на Прикарпатті.

Вона розповідає, що завжди була непосидючою. Не так давно допомагала зібрати кошти на лікування дитини з сусіднього будинку. Знайома зателефонувала і сказала: «Тітко Катю, ви все можете! Допоможіть». Аби привернути увагу до проблеми і зібрати якомога більше коштів, Катерина зважилася на відчайдушну акцію: посеред зими, коли надворі лютувала холоднеча, вона скликала друзів, знайомих, журналістів і обливалася холодною водою. Потрібну суму зібрати вдалося.

Наталя МОСТОВА

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!