Катя Жураківська

Вона не любить, коли її називають Катериною, лише – Катя. А ще в цієї франківчанки доволі незвичне і цікаве заняття. Ось уже два роки вона надає послуги шопер-стиліста – допомагає жінкам обирати стиль, одяг, кольори, макіяж, зачіску… Серед її клієнтів лише два чоловіки: 10-річний син і коханий.

Катя за фахом психолог, багато років поспіль працювала у сфері управління персоналом, однак то було більше заробляння грошей. З самого дитинства глибоко в її душі жевріло бажання створювати і дарувати красу. Будучи маленькою дівчинкою, вона часто полюбляла приміряти мамин одяг, експериментувати з ним і навіть робила свої дизайнерські замальовки – їх назбиралася ціла кіпа.

«Відвідуючи чимало тренінгів з особистісного розвитку, мене постійно торкала фраза: «Аби знайти своє покликання, згадайте, що ви любили робити у дитинстві, – каже франківчанка. – Зрештою я таки зважилася ризикнути».

Катя пройшла сертифіковані курси з візажу, потім вивчилася у шопер-школі, де опанувала хитрощі стилістики і навіть захистила дипломну роботу.

Основним завданням шопер-стиліста Катя вважає уміння вдало поєднати природний стиль людини з тим, якому вона надає перевагу – щоб було і органічно, і гармонійно, і головне – комфортно. «Важливо, аби людина не почувалася чужою в своєму новому образі, – пояснює шопер-стиліст. – Тому беру до уваги і характер клієнтки, і зовнішні особливості, і, звісно ж, мотивацію. Найперше запитую, для чого їй зміни в стилі».

Катя запевняє, що постійно має вдосталь клієнтів. «Не новина, що в більшості жінок є вічна проблема – нема що вдягнути», – усміхається вона.

Найкращою нагородою за роботу, переконана стиліст, є сяючі очі клієнтки, зміни в її особистому житті, а таке, до речі, трапляється часто. Після трансформації стилю жінки нерідко зважуються на зміну професії, нові стосунки тощо. Просто міняються внутрішні відчуття, бо кожна річ несе в собі певну енергетику. Звісно, життя міняє не одяг, але саме він часто стає каталізатором.

Катя переконана: аби виглядати стильно, не обов’язково купувати речі лише в бутиках – в стоках теж можна вибрати щось цікаве й до лиця.

Часом жінки знімають стрес шопінгом. Однак стиліст не радить цього робити – купувати одяг варто лише в піднесеному настрої, в іншому випадку є ризик, що обновки роками так і лежатимуть у шафі.

Найчастішою помилкою, якої припускаються жінки, є те, що вони, намагаючись приховати зайві кілограми, вбирають балахони або, навпаки, одяг в обтяжку. А має бути відповідність розміру, тобто вбрання повинно лежати по фігурі. Також важливо дотримуватися пропорцій тіла. Наприклад, тендітній паняночці пасуватимуть невеличкі аксесуари (сумка, пояс, прикраси), і навпаки. Взагалі, одяг повинен прикрашати людину, доповнювати її, але не закривати. Компліменти мають говорити вам, а не вашій сукні.

Модним трендом цієї весни будуть тороки, брючні костюми, накладні кишені, кольорові тотал-луки (повний образ в одному кольорі). До речі, про кольори. Головним відтінком 2018-го у всьому світі визнаний ультрафіолет, він символізує творчий порив і духовність.

Наталя МОСТОВА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!