У Коломиї учасники АТО не отримують пільг від міста

Сьогодні, 29 березня, відбувається засідання комісії з питань захисту прав учасників і ветеранів антитерористичної операції на сході України та їх сімей.

На комісії заслухали інформацію щодо надання підтримки учасникам АТО та їх сім’ям, а також про проблемні питання та можливі шляхи їх вирішення у м. Коломия та Коломийському районі.

Заступник начальника міського управління праці Людмила Яремчук повідомила, що у місті є 357 учасників АТО. З них 147 отримали посвідчення УБД та їм надані пільги, 12 осіб були поранені та визнані інвалідами війни (один має ІІ групу інвалідності і 11 – ІІІ групу).

«Нашою програмою передбачено пільги на оплату компослуги членам загиблих сімей учасникам АТО і пораненим, які не мають статусу учасника АТО до періоду надання їм державою пільг. Відповідно до рішення членам сімей загиблих надаються пільги 100% оплати за компослуги. Також надаються щомісячні виплати батькам загиблих учасників АТО, які складають 250 грн», – зазначила вона.

За словами пані Людмили, всім атовцям надається одноразова допомога 1500 грн і 2000, якщо боєць був поранений. Передбачено і 200 тисяч гривень на встановлення надгробних пам’ятників. Крім того, за 293 заявами прийнято рішення про виділення земельних ділянок, незадоволеними залишилися ще тільки 54 заяви.

Учасник АТО Василь Андріїв навів приклад міста Калуш, в якому ті бійці АТО, які мають посвідчення отримують 5 000 грн одноразової допомоги, а поранені – 10 000 грн. Він обурився, чому в Коломиї не забезпечують бійців АТО. Обурився й Андрій Долик. Він зазначив, що в Коломиї бійці АТО від міста взагалі не отримують ніяких пільг, адже всі пільги на компослуги йдуть з державного бюджету.

«75% пільг учасникам АТО відшкодовує держава, а від вас пільг вони не отримують. Ми з цим питанням зверталися до вас минулого року. Тлумач і Болехів проблеми усунули, а що вам заважає? Членам сімей загиблих держава відшкодовує 50%. Значить ви водите нас в оману, коли кажете, що забезпечуєте їх 100% пільгами, бо надаєте тільки 50%», – наголосив Долик.

Проте заступник начальника міського управління праці повідомила, що сім’ї загиблих учасників АТО пільг не отримують, тому вони надаються з міського бюджету поки що.

«Але виходить, що учасники АТО та добровольці у Коломиї пільг не отримують. Вам не соромно? Ви єдине місто, яке на надає пільг часникам АТО. 210 людей від Коломийської міськради отримують велику дулю», – обурився Долик.

Відтак член комісії Роман Ткач запропонував, щоб комісія поїхала до Коломиї до мера, щоб нарешті вирішити це питання.

12899717_970010916410416_1877571802_n

Нагадаємо, на Прикарпатті бійці АТО разом з сім’ями відпочиватимуть безкоштовно.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!