Конкурс рецептів «Галицькі смаколики: Життя стає смачнішим!»

  • Пропонуємо Вашій увазі рецепти учасників на кулінарну тему «Час посту» (пісні страви):

     Тушкована риба з білими сушеними грибами

    Склад: 800 г хека (2 шт.), 50 г сушених білих грибів, 400 г моркви, 3 цибулини, сіль, перець за смаком.

    Приготування: Рибу помити, почистити та обсушити (за бажанням, можна відокремити м’ясо від хребта і кісток) та нарізати невеликими шматками. Моркву і цибулю нарізати кільцями. Гриби помити та залити окропом на 10 хвилин. Викласти в каструлю шар риби, наступний шар цибулі та моркви, додати гриби, сіль та перець і так повторити з інгредієнтами, які залишилися. Залити 80 мл соняшникової олії та 150 мл води. Тушкувати на малому вогні 4-5 годин до готовності.

    Лариса ФЕДОРІВ, с. Вовчинець

     Хумус

    Склад: Нут (консервований або свіжий) – 300 г, тахіна (паста з меленого кунжутного насіння) – 3-6 ст. ложок, вичавлений сік лимона – 2 ст. ложки, часник – 2 зубчики, сіль – 3/4 чайної ложки, вода з відвару – 1/4 чашки, спеції за смаком.

    Приготування: Нут замочуємо у воді на кілька годин. Потім варимо до готовності. У блендері змішуємо зварений нут, тахіну, часник та сік лимона і збиваємо до однорідної маси. Густину регулюємо за допомогою додавання відвару, в якому варився нут. Сіль і спеції бажано додавати поступово, орієнтуючись на особисті смаки. Готовий хумус на 1-2 години покладіть у холодильник, щоб настоявся. Страва подається холодною, як соус чи як закуска з хлібними виробами.

    Оксана ГАЛЬКО, м. Івано-Франківськ

     Капуста тушкована з картоплею

    Склад: Півголовки капусти білокачанної, 1 цибулина, 3 картоплини, 2 ст. ложки олії, сіль.

    Приготування:

    Січемо дрібно капусту, нарізаємо цибулю кубиками, картоплю – соломкою. Нагріваємо сковорідку, наливаємо олії, кладемо капусту з цибулею і тушкуємо 5-10 хв. під кришкою (можна підлити трохи води для пари). Потім додаємо у сковорідку картоплю, солимо, перемішуємо і тушкуємо ще 20 хв., час від часу помішуючи.

    Тетяна КУКУДЯК, м. Івано-Франківськ

     Квас по-тарнавськи (с. Тарнава, Львівська обл.)

    Склад: Сушені гриби – велика жменька (70-100 г), гречка – 0,5 склянки, 1 середній бурячок, 1 цибулина, 1 морквина, юшка (квас) після відвареної квашеної капусти – 0,5 л, сіль, перець, зелень.

    Приготування: Відварюємо гриби в 1,5 л води до повної готовності. Окремо паралельно варимо неочищений бурячок. До грибів кидаємо гречку і продовжуємо варити. Тим часом на сковорідці засмажуємо в олії дрібно нарізану цибулю з потертою на терці морквою. Коли овочі зарум’яняться, кидаємо їх до гречки з грибами. Коли все звариться, до каструлі додаємо півлітра юшки (квасу), що залишилась від попередньо відвареної квашеної капусти. Нехай все покипить ще 5-10 хв. Підсолити за потреби, додати перець. Чистимо бурячок, нарізаємо соломкою і кидаємо в каструлю. Варити ще 5 хв. Зняти з вогню, дати трохи постояти і додати зелень. Страва подається гарячою на перше.

    Анна СТЕФАНІВ, м. Івано-Франківськ

     Горохове пюре з квашеною капустою

    Склад: Горох – 1 склянка, квашена капуста – 0,5 л, 1 морквина, 1 цибулина.

    Приготування: Горох залити теплою водою, залишити на ніч. На другий день варити в підсоленій воді до повного розварювання. Потім збити блендером до консистенції густої сметани.

    Відварити капусту в 1 л води до повної готовності, відцідити, не відтискати. Поки вариться капуста, в гусятниці або в глибокій сковороді чи сотейнику засмажити на олійці моркву з цибулею до зарум’янення, посолити, поперчити. Кидаємо до моркви з цибулею відціджену квашену капусту з друшляка і тушкуємо 7-10 хв.

    Гаряче горохове пюре вкинути до готової капусти і добре перемішати. Посипати зеленню. Страву подавати гарячою. Зверху, за бажанням, можна полити смаженою цибулькою.

    Анна СТЕФАНІВ, м. Івано-Франківськ

     Капуста тушкована з чорносливом

    Склад: Капуста – 1 шт. середнього розміру, 1 морквина, 1 цибулина, 1/4 кореня селери (за бажанням), жменька сушеного чорносливу, сіль, перець, приправи – за смаком.

    Приготування: Нарізаємо овочі. Смажимо на олії цибулю і моркву, додаємо посічену і посолену капусту. Перед капустою можна додати ще домашнього томатного соусу. Також можна до цибулі з морквою потерти корінь селери.

    Коли капуста трохи протушкується, додаємо порізаний на великі шматки чорнослив (попередньо замочений). І тушкуємо все до готовності.

    Оксана ГАЛЬКО, м. Івано-Франківськ

     Риба під овочами

    Склад: Хек (мінтай, короп) – 4 середні рибини, 4 середні морквини, 2 цибулини, 4-5 помідорів, броколі, перець болгарський – 2-3 шт. та ін. овочі за бажанням, сіль, суміш перців, олія, борошно.

    Приготування: Розраховано на 5-6 порцій. Рибу почистити і порізати порційно, посолити, поперчити, перемішати і залишити на 15-20 хв. Обкачати рибу в борошні та обсмажити на сковорідці – 1-1,5 хв. з кожного боку на середньому вогні. Викласти рибу на деко чи пательню. Моркву потерти на крупній терці, інші овочі порізати. Окремо протушкувати на олії на сковороді до напівготовності. Потім викласти овочі зверху на рибу, повністю її покривши, та запікати в духовці при температурі 160-180 градусів 25-35 хв. Подавати гарячою.

    Леся ВІТОВСЬКА, м. Івано-Франківськ

     Кус-кус з овочами

    Склад: Кус-кус – 2 склянки, 1 середня цибулина, 2 морквини, 1 баклажан і кабачок (або заміняємо замороженими), 2 помідори (або томатна паста), сіль, перець, спеції, олія.

    Приготування: Кус-кус зараз моя улюблена крупа, бо його не потрібно готувати. Просто беремо крупу, солимо, заливаємо окропом в пропорції 1:1 (об’єм збільшується вдвічі), накриваємо посудину і чекаємо 15 хв. І все. Овочі готуємо так: смажимо цибулю, додаємо порізані на середні шматки моркву, баклажани, кабачки (або будь-які інші овочі, які є у вашому холодильнику) і тушкуємо. Додаємо помідори або томатний соус (я люблю домашній) і тушкуємо доти, доки помідори повністю розваряться. Сіль, перець, зелень, спеції – за смаком. Я люблю додавати карі, адже каша у нас із східної кухні. Коли овочі готові, до них можна всипати готовий кус-кус і все перемішати. Або насипати кус-кус у велику миску і всі овочі викласти зверху. Подавати на стіл гарячим.

    Оксана ГАЛЬКО, м. Івано-Франківськ

     Гречаники

    Склад: гречка (варена) – 400 г, печериці – 200 г, цибуля – 1 шт., яйце – 1 шт., олія для смаження, сіль і чорний мелений перець за смаком.

    Приготування:Цибулю дрібно поріжте й обсмажте на олії до золотистого кольору. До цибулі додайте порізані печериці й смажте до випаровування всієї рідини. Печериці змішайте з гречкою і яйцем. Посоліть і поперчіть за смаком. Гречану масу викладіть столовою ложкою на сковороду з розігрітою олією і обсмажте оладки з двох сторін до хрусткої скоринки.

    Христина ГЛЕБ, м. Івано-Франківськ

     Макарони з тунцем та оливками

    Приготування:

    Макарони відварити до готовності, слідкувати, щоб не були переварені. Можна взяти вироби з твердих сортів пшениці. Готові макарони розігріваємо, додаємо консервований тунець (особисто я беру привезений з-за кордону). Тунець викладаємо разом з олією, усе перемішуємо. До готової страви додаємо порізані навпіл оливки.

    Олег ПАУК, м. Івано-Франківськ

     Печена картопля

    Приготування:

    Картоплю добре помити щіточкою, вкинути у миску. Дрібну залишаємо цілою, більшу – розрізати. Пательню застеляємо пергаментним папером, викладаємо картоплю, кладемо в духовку. Випікати до готовності. Готову картоплю перекладаємо в миску, додаємо часник, сіль, спеції за смаком, олію. Накриваємо кришкою, стрясаємо, даємо постояти 2 хвилини. Страва готова.

    Олег ПАУК, м. Івано-Франківськ

    logo-park-gotel

     Переможець, якого визначатиме шеф-кухар «Рейкарц Парк Готелю», чекає приз – сертифікат на придбання товарів в мережі супермаркетів «Гостинний Дім» на суму 500 грн.

    logo-merezha1

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!