Кошти для впорядкування єврейського цвинтаря у Калуші шукатимуть через інтернет-платформу

  • Гімназисти опитали місцевих жителів та підготували кошторис упорядкування єврейського цвинтаря, але поки що цю ідею реалізувати їм не вдалось.

    Про це розповіла Ольга Дороніна, заступник директора Калуської гімназії імені Дмитра Бахматюка, передають “Вікна”. Така ідея для гімназистів є дуже особливою, адже цвинтар розташований біля гімназії і є обличчям міста.

    Загалом за сприяння Корпусу Миру із США у Калуші реалізується проект щодо відновлення історичної пам’яті про єврейську общину.

    Зокрема, йдеться відновлення огорожі навколо єврейського цвинтаря, а також встановлення пам’ятника на місці масових розстрілів євреїв, підтримання цвинтаря у відповідному стані. Для цього у мережі буде відкрита платформа, на якій планується збір коштів.

    Про такі проекти йшлося під час приїзду у Калуш Бернарда Дічека, батьків-євреїв якого у Другу світову врятувала калуська родина.

    Планують також встановити меморіальні дошки на тих будівлях, які до початку війни належали євреям. Також у  планах — віднайти старі будівлі, які були синагогами.

    “Наразі ми знаємо про дві синагоги у Калуші, біля теперішнього готелю “Асторія”, а також  приміщення історичного музею”, – зазначає Тетяна Панькова, викладач факультету іноземних мов національного університету ім. Василя Стефаника

  • Читайте також: На Прикарпатті відкопали 25 надгробків із єврейського цвинтаря

    Довідково:

     Перед початком Другої Світової війни, лише в Калуші без сіл району мешкало 6 тисяч євреїв, після окупації міста німецько-угорськими військами розпочалось їх масове винищення, вижило лише 17 калуських євреїв.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!