Косівська райрада просить зберегти діючий адміністративно-територіальний устрій гірських районів Гуцульщини

  • 7 червня Косівська районна рада підтримала звернення ГО всеукраїнське товариство «Гуцульщина» до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, голови комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергія Власенка, народних депутатів України Юрія Дерев’янка, Василя Петьовки, Івана Рибака та Юрія Солов’я щодо збереження діючого адміністративно-територіального устрою гірських районів Гуцульщини.

    У ньому йдеться про те, що управа ГО Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» підтримує схвалений Кабінетом Міністрів України проект Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України». Зокрема пункт 1 проекту цього Закону визначає, що район — це адміністративно-територіальна одиниця субрегіонального рівня, яка складається з громад, загальна чисельність населення якого становить не менше ніж 150 тис. жителів. При цьому на територіях із щільністю населення менше середньої відповідної області, район може мати меншу кількість жителів, якщо площа такого району перевищує середню площу району по області.

    Від імені товариства «Гуцульщина» та громадськості просять зберегти на території Гуцульщини діючий адміністративно-територіальний устрій Верховинський, Коломийський, Косівський, Надвірнянський райони Івано-Франківської, Вижницький та Путильський Чернівецької, Рахівський Закарпатської областей, де в більшості проживають громадяни України, які ідентифікують себе з етнографічною групою гуцули. При цьому необхідно взяти до уваги історико-географічні, демографічні, етнічні та культурно-мистецькі чинники. Слід врахувати те, що площа території в більшості районів перевищує середню по області, а щільність населення є нижчою середньо обласного показника. Окрім цього, населенні пункти в цих районах розташовані на гірських та високогірних територіях, де відсутня належна дорожня інфраструктура. Верховинський, Путильський та Рахівський райони є прикордонними.

    «Гуцульщина – це частина культурно-мистецької спадщини України. Демографічні показники, наявність суб’єктів адміністративних послуг, соціально-культурної інфраструктури в кожному з цих районів відповідають засадам окремої адміністративно – територіальної одиниці. В разі об’єднання з іншими районами жителі гірських районів можуть бути позбавлені права отримувати якісні медичні, освітні, культурні та інші адміністративні послуги, розбудовувати інфраструктуру, розвиватися як етнографічний автентичний культурно-мистецький, туристичний Гуцульський край. Вбачаємо, що реформована районна влада повинна від імені держави забезпечити виконання конституційних гарантій шляхом координації діяльності органів місцевого самоврядування територіальних громад в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального та пенсійного забезпечення, правоохоронної та мобілізаційної діяльності, збереження культури, економічного розвитку та інвестиційної діяльності. Це буде сприяти покращенню соціально – економічного розвитку територій», – йдеться у зверненні.

    Раніше “Галицький кореспондент” писав, що у Косівському районі директорів шкіл призначатимуть на конкурсі.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!