Крадені роботи та мистецтво, пропущене крізь себе: виставка сучасних митців у Франківську

Анатолій Звіжинський та Євген Самборський сьогодні спільно презентували франківчанам виставку сучасного мистецтва. Вона отримала назву “АРХЕОЛОГІЯ. Коротка історія станіславського сучасного мистецтва” та зібрала роботи близько 30 прикарпатських художників: як знаних франківчанами ще з 90-х років, так і зовсім молодих талантів. 

Співорганізатор виставки Анатолій Звіжинський розповів, що експозиція зібрала у собі доробки різних митців і кожна робота має свій зміст та свою історію.

“Те, що робить художник – це в певній мірі якесь кривляння, це те, що він, з одного боку, пропускає через себе, але інтерпретує, і подає своє бачення навколишнього світу”, – каже митець.

Так, до прикладу, робота Євгена Самборського “Пейзаж з описом на ньому” створена просто на роботах студентів, які він крав з університету. Автора дивувало те, що студенти залишали свої роботи незавершеними і деякі з них він забирав, аби використати в подальшому. Можна розгледіти, що пейзаж створений на клаптях  натюрмортів, портретів, живопису.

Євген Самборський розповідає, що деякі свої роботи художники не хотіли навіть давати на виставку, адже “не завжди розділяють свої думки”. Свої ж роботи – від очей не ховає, хіба якщо вони є незакінченими. Сьогодні художник презентував дві цьогорічні роботи, створені спеціально для цієї виставки. Він радіє, що митці змогли презентувати творчість людей, яких раніше не виставляли, або яких не дуже добре знають на Прикарпатті.

Виставка працюватиме два тижні для глядачів у галереї “Маргінеси” за адресою Пилипа Орлика, 4, та буде супроводжуватися лекціями.

Читайте також: Динаміка кольорів: у Франківську відкрилась виставка картин Бориса Буряка.

dsc_5228 dsc_5235 dsc_5239 dsc_5248 dsc_5267 dsc_5271 dsc_5279 dsc_5289 dsc_5295 dsc_5306

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!