Крок в історію

Прикарпатський метальник молота, вихованець Івано-Франківської обласної дитячо-юнацької спортивної школи Михайло Гаврилюк здобув перемогу на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі, який триває у Тбілісі.

До Тбілісі 16-річний Михайло Гаврилюк приїхав у статусі фаворита, маючи срібло на цьогорічній світовій юнацькій першості, де він поступився лише партнерові по команді Глібу Піскунову, та оновлений напередодні ЄЮОФ персональний рекорд.

Вже з першої спроби Михайло продемонстрував націленість на найвищий результат – 73,38 м. Усі суперники були далеко позаду. Проте, аби взагалі зняти всі претензії колег по сектору на перемогу, він, пропустивши другу спробу, відправляє молот за 75 м у третьому підході. Це справжній нокаут. Цього дня лише один метальник молота спромігся кинути знаряддя за 70-метрову позначку. Це румунський атлет Андрей Міку (70,18 м), який став срібним призером турніру.

Гаврилюк

Свою ж найкращу спробу Михайло здійснив наприкінці. У шостому підході молот українця долетів до 75,20 м, що було на 4 см краще, аніж його третя спроба. Фаворит підтвердив свій клас і справдив надії вболівальників. Третім на подіумі був білорус Дзмітри Бараукоу (68.05 м).

Варто зазначити, що Михайло був єдиним представником Івано-Франківщини у складі збірної України на ЄЮОФ-2015 у Тбілісі. Цікаво, що на закритті змагань Гаврилюку довірили нести прапор України, а сам Михайло зазначив: «Дуже радий, що саме мені доручили нести прапор. Мріяв нести його ще на відкритті змагань, але тепер, на закритті, я отримав таку почесну місію. Дійсно, це честь для мене йти попереду всієї команди і нести синьо-жовтий стяг».

Атлети з 36 країн із 50-ти, що змагалися в Тбілісі, зуміли вибороти нагороди престижних змагань. Нашій збірній теж є чим похвалитись. У доробку українських спортсменів на Олімпійському фестивалі-2015 – 11 медалей, з яких три золоті, сім срібних та одна бронзова, що дозволило збірній України посісти високе 12-те загальнокомандне місце.

                                                                                                                                                                      Тарас ЛЮТИЙ

Тим часом…
Додому з нагородами
У Кіровограді завершився чемпіонат України з легкої атлетики. Івано-Франківщину представляло вісім спортсменів, четверо з яких зуміли привезти додому нагороди.

Зокрема, франківчанка Анастасія Ткачук підтвердила свій клас, фінішувавши другою на дистанції 800 м. Зазначимо, що результат Анастасії 2:00.21 є ідентичним до того, з яким наша спортсменка пройшла відбір на чемпіонат світу у Китай.

Золоту медаль везе додому і ще одна учасниця майбутнього чемпіонату світу Галина Облещук. Без особливих труднощів Галина стала найкращою у секторі для штовхання ядра, випередивши більше, ніж на два метри свою найближчу конкурентку. Результат Облещук – 17.46 м.

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!