Культ особи: Ольга Солонина

  • Із державної медицини в приватну, а потім в альтернативну. Такий шлях обрала для себе Ольга. Зараз вона займається Аюрведою, ключовим діагностичним методом якої є пульсова діагностика. Сучасний діагностичний прилад, визнаний як офіційною, так і аюрведичною медициною, дозволяє оцінити стан органів і систем організму, стан енергетики і поточну конституцію людини. На основі цього формуються індивідуальні рекомендації з харчування, фіто- і ароматерапії.

    Діагностика починається з п’ятихвилинного запису пульсу. Для цього на зап’ястя прикріплюють прищіпки-електроди і проводять реєстрацію ЕКГ-сигналу. Відразу після закінчення запису програма автоматично обчислює показники, за якими можна судити про функціональний стан організму.

    Пульсограма, як почерк, унікальна для кожної людини.

    У базі даних програми міститься опис понад 250 лікарських рослин і 80 ефірних олій, 200 продуктів харчування. Програма дозволяє сформувати рекомендації для оздоровлення стосовно 160 найбільш поширених захворювань. Підбір усіх засобів здійснюється з урахуванням індивідуальної конституції організму людини, яка визначається під час обстеження.

    Після університету Ольга працювала дільничним терапевтом, потім лікарем-лаборантом у приватній лабораторії, тоді п’ять років керувала цією лабораторією. «Але аналізи не лікують! – каже медик. – Одні здають аналізи для самозаспокоєння: слава Богу, поки що все нормально, можна так жити і далі. Інші сподіваються на покращення аналізів під дією хімічних препаратів,  які дають тимчасовий ефект. Ні перші, ні другі  навіть не допускають думки змінити нав’язаний суспільством стереотип, що призводить до хвороб».

    Прилад пульсової діагностики привабив Ольгу своєю науковою складовою, Аюрведу вона сприймала як щось застаріле і примітивне. Однак коли заглибилась, то усвідомила, наскільки це глибоке, фундаментальне вчення про людину. Це зовсім не альтернативна медицина, як багато хто вважає. Це основне вчення, на якому ґрунтуються сучасні біохімія, патофізіологія, пропедевтика внутрішніх хвороб, психологія – базові медичні науки другого-третього курсів медичних вишів, які студенти намагаються здати і забути, аби якомога швидше приступити до клінічних дисциплін і фармакотерапії.

    Аюрведа починається для кожного із розуміння, що таке життя і здоров’я, із усвідомлення своєї унікальності, життєвого призначення. Тоді бажано визначити свій психофізичний тип конституції. На основі нього слід обирати свій стиль життя і харчування. Адже, згідно з Аюрведою, що для одного корисне, то для іншого взагалі не має жодного ефекту, а для третього – шкідливе.

  • У Статуті Всесвітньої організації охорони здоров’я наводиться визначення: «Здоров’я – це стан повного фізичного, душевного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороби чи фізичних вад».

    Цікаво, що це визначення взято із Сушрута Самхіта, стародавнього аюрведичного тексту, прийнятого експертами  ВООЗ в 1946 році.

    За  Аюрведою, в 90% хвороб винна сама людина. Причина недуг – це «користь», тобто віддаленість від духовної природи людини. «Користь» буває трьох видів: суєта (страхи, тривоги за майбутнє, змішані із мріями, неспокій розуму), ілюзія (гнів, роздратування, образа, непрощення, заздрість, марнославство, амбіції тощо) і зневіра (безнадія, апатія, втрата сенсу життя).

    «Далеко не кожна людина готова змінити свої життєві переконання, – каже Ольга. – Навіть заради того, аби стати здоровою. Найчастіше люди починають мінятися тільки тоді, коли їх атакують проблеми зі здоров’ям».

    Наталя МОСТОВА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!