Кишечні бактерії можуть керувати настроєм людини, – вчені

  • Британські та іспанські дослідники розповіли, що мікроби мікрофлори кишечника можуть контролювати концентрацію серотоніну.

    У такий спосіб вони впливають на стан людини, повідомляє «Преса України».

    «Наші досліди вказують на те, як сильно мікробіом людини, складний, як Всесвіт, і майже повністю забутий орган, впливає на наше життя. Ми виявили, що рецептори TLR2 в клітинах кишечника не тільки є датчиком присутності мікробів в нашому кишечнику, але і керують транспортуванням серотоніну. Багато що залишається невідомим, але ми зробили перший крок до розкриття зв’язку між кишечником і мозком», – розповів Хосе Мезонеро з університету Сарагосі.

    Серотонін – одна з найважливіших сигнальних молекул та гормонів у мозку людини. Він керує сном і емоційними реакціями, відповідає за реакцію на біль, управляє роботою судин.

    Мезонеро з колегами з’ясували, що концентрація вищезгаданого гормону може змінюватись через активність бактерій у кишечнику. Такого висновку вдалось дійти після дослідження роботи рецептора TLR2. Вони спричиняли виділення великої кількості речовин, які характерні в мозку, а не в шлунково кишковому тракті.

  • Серотонін, як відзначають вчені, замішаний в розвитку цілого ряду психічних і нейродегенеративних захворювань, таких як депресія, раптова дитяча смертність або хвороба Хантінгтона.

    Нагадаємо, У Франківську відкрилось наукове містечко “Нова енергія”

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!