Київ має стати українським!

У цьому переконані активісти Української Галицької Партії і взялися презентувати свою ініціативу «Геть від Москви» у столиці України. Партійці вважають, що саме вихідці із Галичини чи не найбільше можуть посприяти українізації Києва.

Яскравою ілюстрацією столичного мовного середовища є текст письменника Юрія Андруховича «Мій лакмус Київ» у інтернет-виданні «Збруч». Автор пише про три «раптових піднесення» української мови у столиці: 1989-1991 роки, Помаранчева революція, Євромайдан і початок війни з Росією. Та після цих піднесень завжди приходить занепад – як наслідок розчарування суспільства у подіях, які цим піднесенням передували. «Київське мовне тло, таким чином, є доволі виразним лакмусом щодо того, як у цілому йдуть справи в державі та – що головніше – в суспільстві», – пише Андрухович.

Мета ініціативи «Геть від Москви» якраз і полягає у тому, аби посилити позиції української мови у публічному просторі: в громадських закладах, установах, в ефірі теле- та радіостанцій. І тепер активісти розширюють горизонти і їдуть презентувати започатковану справу до Києва. Бо Київ повинен бути українським!

Отож, якщо у вас є друзі у столиці, які спілкуються українською і яким набридло відчувати через це дискомфорт, – усіх, хто хоче, аби з їхніми дітками у садках і на гуртках говорили українською, так само як і з дорослими – у ресторанах, магазинах, маршрутках; хто воліє купувати онлайн і читати про товари українською; хто вважає, що чиновники повинні говорити державною мовою, що засилля російської повинно відійти в минуле, запрошуємо на презентацію ініціативи «Геть від Москви» у Києві. Захід відбудеться у середу, 17 травня, о 19:00 за адресою: вул. Суворова, 4/6, MediaHub.

Ініціатива “Геть від Москви!” – це не лише про українську мову. Насправді кампанія буде значно ширшою. Про це – вже незабаром.

Заклик “Геть від Москви!” лунав ще 100 років тому від відомого українського письменника Миколи Хвильового. На жаль, він актуальний і досі.

Зареєструватись на зустріч із активістами Української Галицької Партії та прочитати більше про ініціативу можна на Facebook-сторінці події: «Геть від Москви! Презентація в Києві».

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!