Ліана Таран

«Більше ні в кого немає такої бабусі!» – пишаються нею внуки. А в Івано-Франківському коледжі фізичного виховання її вважають візитівкою закладу. Уже через місяць Ліана Таран святкуватиме своє 75-ліття, але ця жінка й досі регулярно сідає на шпагат, робить акробатичні трюки, танцює, займається фітнесом, гімнастикою, передає любов до спорту своїм учням і не має жодної болячки. Хіба десь-колись їй дошкуляє легкий нежить.

Ліана змалку віддалася спорту, найкраще вправлялася в художній гімнастиці, не раз перемагала на змаганнях. У 18 років вона вже виконала норматив майстра спорту. На той час це було дуже рано. Потім вступила до Львівського державного університету фізичної культури. Там познайомилася з майбутнім чоловіком. Так вони започаткували цілу династію спортсменів. Чоловік – рекордсмен і чемпіон України з плавання, й досі регулярно моржує. Одна донька – майстер спорту з гімнастики, інша професійно займається спортивними танцями. Четверо внуків теж обрали спортивну гімнастику.

Ліана запевняє, що любов до спорту вони з чоловіком прищепили дітям і внукам зовсім не примусом, а власним прикладом. Жінка переконана, що лише таким чином можна вплинути на виховання, адже діти – це завжди віддзеркалення батьків.

«Спорт – це дуже важка праця, – каже Ліана. – Постійні обмеження в їжі та розвагах, вільного часу практично немає, виснажливі тренування… Але все це ніщо, порівняно зі смаком перемоги».

У коледжі Ліана вже багато років викладає спортивну гімнастику, хореографію і танцювальний фітнес. Окрім цього, більше 30 років веде свою групу з фітнесу для охочих розвивати своє тіло і підтримувати здоров’я. Часто її учнями стають цілі родинні покоління – спершу ходила мама, потім долучилася її донька, а далі – внуки… Ліана для багатьох стала сімейним фітнес-тренером. У холодну пору року група займається у спортзалі, а влітку – надворі на спортивному майданчику, а потім купаються в озері.

Також спортсменка намагається йти в ногу з часом та удосконалювати свої вміння. Так, вона постійно переглядає якісь цікаві майстер-класи з фітнесу чи хореографії і навіть трохи навчається у своїх колишніх учнів, які тепер професійно займаються фітнесом і відвідують різні семінари на цю тему.

Однак секрет доброго самопочуття і чудової фізичної форми Ліани – не лише в постійних заняттях спортом. Справа ще й у позитивному погляді на життя. Жінка стверджує, що ніколи ні з ким не конфліктує. І так було завжди.

Наталя МОСТОВА

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!