Лікує те, на що схоже

Далеко не кожен замислювався, що фрукти, овочі, горіхи, які дуже схожі на певні частини тіла, якраз найбільше і забезпечують їх поживними речовинами. Можливо, природа допустила такі випадковості або ж, навпаки, навмисне дає підказки, як бути здоровим.

– Морква і очі

Відріжте від моркви шматочок, і ви побачите, як цей овоч схожий на око. На зрізі навіть є візерунок із випромінюючих ліній, які імітують зіницю і райдужну оболонку ока. Морква насправді сприяє здоров’ю очей. Вона наповнена вітамінами і антиоксидантами, як-от бета-каротин, який зменшує ймовірність дегенерації жовтої плями, що є основною причиною втрати зору в людей похилого віку.

– Волоський горіх і мозок

Складки і звивини волоського горіха і його шкірки нагадують мозок. Горіх навіть схожий на ліву і праву півкулі мозку. І немає нічого дивного в тому, що волоські горіхи називають їжею для мозку. Вони багаті на омега-3 жирні кислоти, які допомагають підтримувати функціонування головного органа людини.

– Селера і кістки

Довгі й худі стебла селери виглядають точнісінько так само, як наші кістки, і дуже корисні для них. Селера – це чудове джерело кремнію, який є частиною молекулярної структури, що надає кісткам міцності. Ще один цікавий збіг: і селера, і кістки на 23% складаються з натрію.

– Авокадо і матка

Мало того, що “лампоподібне” авокадо виглядає, як матка, воно ще й підтримує репродуктивне здоров’я. Авокадо – це потужне джерело фолієвої кислоти, яка в необхідній кількості сприяє зменшенню ризику розвитку дисплазії шийки матки (передраковий стан).

– Молюски і чоловічі яєчка

Дослідження довели, що молюски, які схожі на яєчка, насправді корисні для здоров’я чоловічих статевих органів. Голландські вчені вважають, що доповнення чоловічої дієти цинком і фолієвою кислотою, які у великій кількості містяться в молюсках, неабияк впливає на якість чоловічої сперми.

– Грейпфрут і жіночі груди

Подібність між круглими цитрусовими плодами, як-от грейпфрут, апельсин або лимон, і грудьми насправді цілком може бути випадковістю. Однак грейпфрут містить речовини, які називаються лимоноїди. Було доведено, що вони запобігають розвитку раку в лабораторних тварин, а також у клітинах молочної залози жінки.

– Помідор і серце

Відріжте кружальце помідора, і побачите, що у цього червоного овоча є кілька “камер”, які схожі за структурою на людське серце. У помідорах міститься речовина лікопін, при вживанні якої, як показали дослідження, знижується ризик розвитку серцево-судинних захворювань як серед чоловіків, так і серед жінок. А якщо при вживанні в їжу помідора змішати його з невеликою кількістю жиру, наприклад, з оливковою олією або олією авокадо, то організм засвоїть лікопіну майже в десять разів більше.

– Червоне вино і кров

Червоне вино, яке багате на антиоксиданти і поліфеноли, включаючи найпотужніший із них – ресвератрол, дуже схоже на кров. Коли ви його п’єте, то насправді “завантажуєтесь” здоровим матеріалом, який захищає організм від таких руйнівних речей, як поганий холестерин, що провокує розвиток серцево-судинних захворювань. У червоному вині також містяться речовини, які розбавляють кров, що зменшує ризик формування згустків крові, які є причиною інсультів і розвитку захворювань серця.

– Імбир і шлунок

Кожен, хто пробував імбирний ель при болях у шлунку, добре обізнаний щодо протидіарейної дії імбиру. Тому не дивно, що він нагадує наш головний орган травлення. Гінгерол – інгредієнт, завдяки якому імбир має свої специфічні смак і аромат – запобігає нудоті й блюванню.

– Солодка картопля і підшлункова залоза

Подовгаста солодка картопля дуже схожа на підшлункову залозу і сприяє здоровій роботі цього органа. Овоч багатий на бета-каротин, який є потужним антиоксидантом і захищає всі тканини організму від пошкоджень, пов’язаних із розвитком раку або з процесом старіння.

– Печериці і вуха

Якщо ви розріжете уздовж печерицю, безумовно, побачите її схожість із людським вухом. Ці гриби роблять слух більш гострим, оскільки це один із дуже небагатьох продуктів, насичених вітаміном D, який відіграє найважливішу роль для здоров’я кісток.

– Інжир і сперматозоїди

У розрізі інжир дуже нагадує скупчення чоловічих сперматозоїдів. Він збільшує рухливість активних компонентів чоловічої сперми, а також збільшує їх кількість. Цей диво-фрукт також допомагає у боротьбі з чоловічим безпліддям.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!