Ліцеїст з Надвірної випив перед трагедією пляшку або дві пива

29 листопада  учень ліцею на Прикарпатті вбив 14-річного однолітка.

Сьогодні, 11 січня, відбулося спільне засідання постійних  комісій облради з питань гуманітарної політики та свободи слова і з питань захисту прав людини, боротьби з корупцією, законності, правопорядку та люстрації.

Першим питанням порядку денного на засіданні було обговорення розслідування вбивства учня військово-спортивного ліцею у Надвірній.

Голова комісії з питань захисту прав людини, боротьби з корупцією, законності, правопорядку та люстрації Тарас Виноградник повідомив, що процес розслідування має бути публічним. Також він запропонував максимально розіслати аналітичні матеріали по інших навчальних закладах.

«Відбувається розслідування. Воно об’єктивне. Але дійсно постало два питання: злочин і ситуація в колективі. Треба подивитись, коли була переатестація. Може треба ще раз провести переатестацію і з неї зробити висновки, може треба перевірити як заблизько до навчального закладу продаються алкогольні напої»,  – наголосив Виноградник.

Що ж стосується вмісту спиртного у крові підозрюваного, то заступник начальника слідчого управління національної поліції в Івано-Франківській області підполковник поліції Олександр Бойчук сказав, що алкоголю у його крові було небагато: приблизно пляшка або дві пляшки пива.

«Причина цього нещасного випадку –  це одне. Це психологічний стан нашого підозрюваного. Десь ми пропустили. Може на відборі. Але класний керівник мав побачити це. Викладач мав залучити психологів для роботи з учнем»,  – додав він.

З цього приводу депутат обласної ради Сергій Адамович запропонував надіслати лист-рекомендацію в органи місцевого самоврядування, щоб вони перевірили чи законно заклади поблизу ліцею продають спиртні напої.

У підсумку, депутати зійшлись на думці, що департаменту освіти і науки варто інформувати постійні комісії про підсумки роботи у цьому напрямку. Також вони звернуться до управління національної поліції в Івано-Франківській області, щоб після завершення розслідування всю  інформацію надали обласній раді.

nf9wmtcrYjc

Нагадаємо, що  батьки загиблого 14-річного юнака побоюються, що винному злочин зійде з рук і він не буде покараний.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!