Мер Бурштина про ProZorro: З нас сміються, що ми своїх депутатів рубаємо

Сьогодні, 28 квітня, відбулася сесія Бурштинської міської ради сьомого скликання.

Тривале обговорення серед депутатів викликало питання використання системи електронних закупівель розпорядниками коштів міського бюджету у I кварталі 2017року.

Так, згідно з рішенням міської ради від 29.11. 2016 року, усі структурні підрозділи міської ради, які мають статус юридичної особи, а також усі комунальні підприємства, установи та організації, які фінансуються з міського бюджету повинні здійснювати усі закупівлі, за якими вартість предмета дорівнює або перевищує 3 тисячі гривень для товарів та послуг і 5 тисяч гривень для робіт, через систему електронних закупівель ProZorro починаючи з 01.01.2017.

Як повідомила начальник відділу економіки і промисловості Марія Назар, за І квартал було здійснено 90 закупівель. Таким чином міська рада зекономила 520 тисяч. Також вона наголосила на труднощах, з якими стикається рада при проведенні закупівель. Зокрема,  підготовку технічного завдання.

Секретар міської ради Богдан Рибчук додав, що дуже багато питань виникає при проведенні закупівель будівельних робіт в технічній частині. Відтак він запропонував передбачити у бюджеті кошти для того, щоб люди займалися технічними умовами залежно від виду робіт. «Те, що це потрібно показує практика. Підготовка технічних завдань займає багато часу. Не так просто оголосити тендер – це ціла процедура», – наголосив він.

IMG_6507

Депутат від ВО «Батьківщина» Тетяна Сенчина, поцікавилася, які плюси та мінуси ProZorro. «Скажіть, будь ласка, який відсоток місцевих підприємців у цьому переліку і чому, на вашу думку, їх так мало», – запитала  вона.

IMG_6521

Міський голова Роксолана Джура відповіла, що місцеві підприємці не хочуть брати участь у тендерах, адже йдеться про малі суми закупівель. В той же час у сусідніх селах є пороги від 100 чи 200 тисяч. Відтак це робить відтік підприємців з міста.

Також Джура зазначила, що закупівлі робіт через ProZorro затягують час. Наприклад, зараз могли вже багато робіт зробити, але чекають на цю процедуру і відповідно не показують результату. Так, на вулиці Шухевича не встигають поставити бордюри.

«Підприємці роблять великі знижки, наприклад, на лампочки. А де гарантія що вони будуть працювати? А повернути товар ми маємо за власні кошти, – пояснила вона. – Я не буду нагнітати ситуацію і ні в кому не зацікавлена. Я зацікавлена лиш в тому,  щоб на ваших округах був результат роботи. Була на форумі  з міськими головами в Києві, а там сміються з нас. Кажуть, ви своїми руками депутатський корпус рубаєте».

Мер відзначила, що безумовним плюсом ProZorro є економія у 500 тисяч. «Але, чесно кажучи, де потім мені шукати того підприємця, якийсь звідкись приїде і зробить тут роботу? Ми 3 місяці не мали бензину в міській раді. Я півтора своєї зарплати віддала на паливо. А як я мала їхати? На автобусі?», – обурилась вона.

IMG_6510

Марія Назар додала, що тендер на закупівлю бензину виграла одеська фірма, яка захотіла, щоб договір їм відправили кур’єрською службою. Відповідно вона мала разом з договором відправити в Бурштин і товар, але не зробила цього. Натомість, виставила нові вимоги. Відтак договір з цією фірмою розірвали.

Депутат Ігор Дулик («Воля») зауважив, що мінуси ProZorro полягають в тому, що міська рада працює без програми. Якби працювали згідно з нею, то знали б наперед куди підуть кошти, виготовляли би технічну документацію і оголошували без проблем тендери. Депутат Ігор Прокопів (ВО «Батьківщина») також наголосив, що вся біда в тому, що немає програми розвитку міста. «Ці кошториси – це не програма. Давайте сядемо і подумаємо, що ми хочемо після себе залишити», – підкреслив він.

IMG_6511

В той же час депутат Леонора Івасюк (Радикальна партія Олега Ляшка) зазначила, що півмільйонна економія – це величезний позитив. «Якщо наше скликання відзначиться чимось, то це цими допороговими закупівлями. Ми повинні зламати цю систему. Вважаю, що якщо сьогодні відділ освіти ще в грудні пішов на «Прозоро» , зробив усі закупівлі, то в них і проблем немає. Цих півмільйона мало десь осісти, а зараз ми за ці кошти можемо зробити ще одну доріжку. Тому гордіться, шановні депутати, тим, що ми робимо», – резюмувала вона.

IMG_6502 IMG_6513 IMG_6516 IMG_6522

Читайте також: Не все так ProZorro.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!