Мер Івано-Франківська зустрівся з мешканцями Пасічної, які проти забудови скверу на землі СБУ

Сьогодні, 16 липня, в Івано-Франківську не відбулась зустріч мешканців Пасічної з міським головою Русланом Марцінківом та представниками забудівника БК “Вертикаль”.

Нагадаємо, мова йде про скандальну забудову в районі вулиць Хіміків та Тролейбусної. Мешканці хочуть бачити під вікнами сквер, натомість там готуються звести дві багатоповерхівки, частину квартир в яких отримає СБУ.

Нещодавно люди вже перекривали дорогу на вулиці Целевича та на Галицькій, проте їх ніхто не почув. Тому в п’ятницю обурені мешканці перекрили дорогу на Львів в Угриневі,  але дорогу розблокували  в обмін на обіцянку, що сьогодні до них в двір приїде міський голова Руслан Марцінків.

Втім, попри обіцянку мер не прийшов, через це люди перекрили дорогу на вулиці Галицькій на дві години, після чого міський голова пообіцяв вийти до людей.

А вже о 18:00 Руслан Марцінків таки зустрівся з протестувальниками. На початку зустрічі міський голова висловив людям свою позицію щодо будівництва і перекриття доріг.

“Я вас підтримую повністю, єдине – я проти перекриття доріг. Перекривайте міську раду, кабінети. Методів є багато, які не заважають іншим мешканцям міста. Є момент, що забудівник завіз техніку, хоча ми про це не домовлялися. Якщо ми шукаємо компроміс, то хочу почути від забудівника, для чого він це робить. Я не маю ніяких претензій до СБУ, адже у них все законно. Я хочу, щоб у мешканців був сквер, а працівники СБУ отримали квартири”, – акцентував мер.

Керівник дозвільного відділу фірми “Вертикаль” Андрій Сендецький переконаний, що на минулому тижні конфлікт виник на рівному місці.

“Там були чагарники і сміття, яке ми прибрали, але дерева не чіпали. Коли хотів заїхати трактор, ви його не пустили. В договорі у нас прописані терміни виконання робіт, тож ми не можемо відкладати початок робіт. В нас є дозвіл на підготовчі роботи: поставити паркан, очистити територію – це не будівництво“, – каже Сендецький.

Конфліктним питанням стала дорога, яка проходить по території ділянки. Люди і мерія хочуть її зберегти, адже це єдиний заїзд до нового дитсадка. Втім переконані, що забудівник її знищить. Проте і представник СБУ, і забудівник пообіцяли, що дорогу ніхто чіпати не буде. Навіть запропонували підписати меморандум, про збереження дороги.

Читайте продовження: День, коли Франківськ зупинився (фоторепортаж)

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!