Мер Коломиї до підприємців: «Вас обдирають, а ви далі їм вилизуєте»

Сьогодні, 30 січня, у Коломиї відбулася масова акція протесту підприємців. Десятки людей з плакатами із гаслами “Сотні людей на вулицю!”, “Люди – не машини!” та “У мене забирають роботу!” вимагають продовжити оренду землі під речовий ринок. Таку бурхливу реакцію підприємців спричинило рішення міської ради від 26 січня. Ним депутати відмовилися продовжити оренду землі у розмірі 0,19 га агрофірмі «Прут».

Люди переконані, що мер Коломиї Ігор Слюзар планує на цьому місці будувати щось приватне. Натомість мер звинувачує підприємців у тому, що вони відстоюють інтереси агрофірми. І додає, що за 2017 рік агрофірма “Прут” заплатила у міський бюджет лише 46 000 гривень податку, тому фінансова недоцільність є зрозумілою.

Наразі Ігор Слюзар намагається переконати підприємців у правильності рішення депутатів: «Шановні підприємці, вас пускають в блуд, а ви ведетеся. Вас обдирають, а ви далі їм вилизуєте! Вас ніхто нікуди не виганяє, я сам довгий час був підприємцем, і всі на вашій стороні ”,- запевняє міський голова Коломиї.

Згодом Слюзар перейшов на крик, так само, як і підприємці. Кожен стоїть на своєму: підприємці переконані, що влада їх виганяє задля власної вигоди, а міський голова вважає, що агрофірма «розводить» підприємців, які прийшли його захищати. Мер пропонує віддати підприємцям для торгівлі ярмарок. Підприємці на це йти не хочуть.

Міський голова наполягає на тому, щоб створити комісію, включити туди кількох підприємців, щоб спокійно владнати це питання. А підприємці вимагають міського голову включити відео з сесії, де було прийняте це рішення.

Врешті вирішили, що до кінця завтрашнього дня підприємці назвуть імена людей, які увійдуть в ініціативну групу. Також вони скажуть, у який день вони продовжать розмову.

У відповідь Ігор Слюзар каже, що влада готова заключати прямі договори з підприємцям. Однак людям простіше працювати з агрофірмою…

За словами міського голови, ця фірмя за рік сплатила 46000 грн податку владі, в той час як підприємці сплачують їй щонайменше 60000 щомісяця…

Після того, як конфлікт почав стихати, міський голова ще раз попросив підприємців створити оргкомітет, який разом із владою буде вирішувати це питання. Але чути його підприємці, здається, не збираються.

“Не дивіться на агрофірму, вони мають право подати в суд і відстоювати свої права, але працювати з 28 березня ви будете з міською владою”,- намагається пояснити підприємцям Слюзар.

Мер Коломиї запевняє, що підприємцям дадуть можливість вести торгівлю особисто, влада готова піти на цей крок.

Завтра до кінця дня підприємці мають призначити час наступної зустрічі з мером. Тоді ж міський голова просить назвати імена кількох людей, які увійдуть в оргкомітет.

Представниця агрофірми “Прут” Марія Ткачук у свою чергу запевнила, що вони готові оприлюднити всі дані, щодо сплати коштів у міський бюджет і не хочуть вислуховувати даремні обвинувачення. Вона разом із підприємцями просить голову включити запис із сесії, де прийняли це рішення…

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!