Мер – це місцевий економічний розвиток: у Франківську обговорюють процес децентралізації

Про це йшлося сьогодні, 20 березня, під час круглого столу «Громадського формату» на тему: «Роль інституцій і громадських організації Прикарпаття у процесі децентралізації та регіонального розвитку» за участі представників громадських організацій області.

Директор регіонального відділення Асоціації міст України  Юрій Стефанчук нагадав: «Всі громади показують хороші показники. В Україні з початку січня запрацювало 367 об’єднаних територіальних громадах. Незабаром пройдуть вибори ще у 40-ка».

Та розповів, нещодавно провели соціологічне дослідження щодо того, чи впливають громадські організації на життя громади. Як стало відомо, тільки 40% переконані – громадські активісти впливають на ситуацію в країні. Натомість 20% наполягали на протилежному.

«Ті люди, яких ми готували до децентралізації (підприємці, еліта села , вчителі), насправді не доносять інформацію до мешканців села і не впливають на думку громади. Проявилась інертність. Я часто чую «треба щось змінювати», але люди не знають що і як», – переконаний депутат обласної ради Дмитро Дзвінчук.

«Мер – це місцевий економічний розвиток. На основі об’єднання природних людських і фінансових ресурсів ми як громадські організації маємо дотиснути процес децентралізації. Основними гравцями є місцева влада, громада і бізнес», – запевняє начальник управління економічного розвитку промисловості та інфраструктури Володимир Попович.

Окрім цього, сьогодні на заході обговорили нинішній стан справ щодо впровадження реформ, моделі взаємодії та співпраці органів місцевого самоврядування і громадських організацій, законодавчі зміни щодо перереєстрації громадських організацій.

Читайте також: децентралізацію можна порівняти з відміною кріпосного права, – Василь Мартинюк.

 “Ми живемо у цікавий час. Ми можемо впливати на зміни. Особливо громадський сектор. Держава має сама себе змінити. Але зараз саме громадянський сектор буде змінювати суспільство,- переконаний очільник офісу реформ Руслан Панасюк. – Будемо об’єктивними, найкращі кадри покинули цю країну. Тому я хочу, щоб ми об’єднались”.

IMG_4601 IMG_4603 IMG_4606

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!