Мешканці Пасічної: влада виділила землю СБУ без громадських слухань, наші права утискають

Сьогодні, 5 липня, в Івано-Франківську під адмінбудівлею пікетували жителі вулиць Тролейбусна – Хіміків.

Нагадаємо, в Івано-Франківську на земельній ділянці в районі  вулиці Тролейбусної поруч із ЗШ №24 розпочалось будівництво багатоповерхівки. Проте люди проти, вони хочуть щоб на цьому місці був сквер. На знак протесту люди перекривали дорогу на вулиці Целевича. Потім вибачились перед франківцями за незручності, але зазначили, що надалі будуть вдаватись до таких мір. А учора активісти перекривали вулицю Галицьку.

Представник громади пан Захар запитав у представника СБУ Ярослава Боднарука, чи згідні вони з тим, що якщо почнуть вивчати всі документи, то служба отримає не 17 квартир для їхніх працівників, а 10.

“Це місце не потрібно було чіпати”, – додає представник громади.

Він запитав, чи є можливість знайти таку саму ділянку, але у іншому місці. На це заступник міського голови Івано-Франківська Олексій Кайда відповів, що пріорітетним для них є виділення ділянки для атовців.

Також пан Захар запитав, чи може міська рада сама купити цим працівникам СБУ квартири. Заступник мера сказав, що ні бо у них і так велика черга, а зайвих грошей немає.

У земельників запитали, чи проведена у Франківську інвентаризація земель. Т.в.о. начальника управління земельних відносин сказав, що ні – на таку роботу треба 10 млн грн.

Далі Олексій Кайда розповів своє бачення вирішення проблеми. Мовляв, він би перше виставив перелік вимог до БК “Вертикаль”, наприклад, озеленення, встановлення доріг, облаштування майданчика тощо. Далі вже говорили б із забудівником і питалися, чи можуть вони це зробити.

Громада запитала у помічника начальника управління СБУ Ярослава Боднарука, чому категорично не хочуть відмовлятися від ділянки. На що чоловік відповів, що це їхня ділянка, чому вони мають її віддавати. Розпочалась сварка. Франківці почали кричати, що СБУ виділили землю без громадських обговорень і зараз утискають їхні права.

Член робочої групи, депутат обласної ради Ігор Дебенко розказав, що коли ми зустрілись із забудівником, то їм пояснили, що все добре, але їх цікавить, чи там все відповідає нормам і Кайда додав, що така перевірка зараз відбувається. Також він нагадав, що дозволу на саме будівництво ніхто не давав. Проте люди почали питати, чи знають вони, що там за парканом відбувається, мовляв там вже дерева ріжуть.

Щоб дійти хоч якось компромісу, під час засідання, все таки вирішили доручити земельникам пошукати землю. Люди почали пропонувати навіть ділянки біля річки та озера.

“Поки все вивчаємо, прошу вас не перекривати дорогу”, – попросив Кайда.

Але люди почали кричати, що “Вертикаль” порушує закон. І на завершення Олексій Кайда підсумував, що вони вирішили:

1) Дати доручення земельникам щодо пошуку нової ділянки;

2) Підготувати звернення до Кабміну щодо відміни постанови;

3) При поступлені документів про початок будівельних робіт, повідомити громаду;

4) Зараз члени групи ідуть на місце і дивляться, що там відбувається і чи є порушення.

До слова: Заступник мера Івано-Франківська Олексій Кайда: багато працівників СБУ – це учасники АТО і вони мають право на житло

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!