Міфи про шампунь для волосся

Мити голову щодня дуже шкідливо
Насправді, мити голову можна щодня. Щоправда, для цього необхідно вибирати шампунь з позначкою «для щоденного використання». До складу таких засобів зазвичай входять спеціальні зволожувальні компоненти: силікон, масло ши або пантенол. Жирне волосся можна мити частіше, а ось нормальне краще мити у міру його забруднення. І ще одне спостереження фахівців: волоссю шкодить не так часте миття, як надмірне використання сушки.

Якщо шампунь добре піниться, він якісний
Як зазначають експерти, це не показник хорошого шампуню. Так, багато лікувальних шампунів піняться погано, але водночас вони позитивно впливають на стан нашого волосся. Здатність шампуню пінитися визначається не корисними компонентами для волосся, а поверхнево активними речовинами (ПАР), які якраз і створюють піну.

Аби волосся було здоровим, потрібно змінювати шампунь якнайчастіше
Частково це правда. Проте тут усе залежить саме від типу волосся. Інколи шампунь дійсно потрібно змінити, тому що тривале застосування одного й того ж засобу може погіршити зовнішній вигляд волосся. У цьому випадку радять купити 2-3 шампуні й час від часу їх чергувати. Лікарі зазначають, що цей принцип працює не завжди: одним шампунем можна користуватися протягом багатьох років без шкоди для волосся.

Шампунь «2 в 1» діє не гірше, ніж шампунь та кондиціонер
Це неправда. Шампуні й бальзами зазвичай мають різний рівень кислотності, тому змішувати їх не рекомендують. Фахівці радять все ж застосовувати шампуні та кондиціонери окремо. Зазначимо, що кондиціонери необхідні не тільки для легкого розчісування волосся, вони також нейтралізують лужний вплив шампунів.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!