Міністр енергетики Ігор Насалик переконує, що вугілля зі США для України буде дешевшим

Ігор Насалик, міністр енергетики та вугільної промисловості, вважає, що закупівля вугілля в Сполучених Штатах Америки є виправданим кроком.

“Щодо Пенсільванії — це не корупційна схема, це питання відпрацьовувалося з Державним департаментом США, з посольством, на рівні президентів. Говорити про те, що там якась корупційна схема — смішно… Ціна, яку озвучили, — це не тільки вугілля, а й якість. По калорійності і за показником тепловіддачі це буде приблизно в тих межах, що і південноафриканське. При цьому якщо подивитися по карті і на логістику, то з США вона на 30-35% дешевша, ніж з ПАР. Коли ви об’єднаєте всі ці фактори, то вийдете на об’єктивне вирішення цього питання”, – заявив міністр в інтерв’ю телепрограмі “Перша шпальта”, передають Українські Новини.

Читайте також: Львівська ОДА, Львівугілля і ДТЕК будуть разом працювати над енергетичною безпекою регіону

Ігор Насалик зазначив, що Україна відмовилася від закупівлі вугілля в Росії, при цьому Південноафриканська Республіка (ПАР) має обмежений ресурс і не може повністю покрити наші потреби:

“Я вважаю, що маючи довгострокові контракти, можна говорити про зниження ціни. Але з іншого боку, ще раз хочу підкреслити, що міністерство не займається господарською діяльністю. Мало того, ми не маємо права втручання в господарську діяльність відповідних генерацій. З іншого боку, міністерство несе за все відповідальність”.

Наприкінці липня державна енергогенеруюча компанія “Центренерго” домовилася про поставку антрацитового вугілля з гірничодобувною компанією XCoal Energy and Resources (Пенсільванія, США).

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!