Міністр соціальної політики України розповів про мінімальні соціальні стандарти у 2016 році

Міністр соціальної політики України запевняє що в 2016 році в Україні зростуть мінімальні соціальні стандарти, виплати одиноким матерям та дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.

Як повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики, у Державному бюджеті України на 2016 рік передбачене підвищення мінімальних соціальних стандартів двічі протягом року – з 1 травня та з 1 грудня.  В цілому протягом року соціальні стандарти зростуть на 12,5%. Про це на брифінгу заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

розенко

За словами Розенка, на кінець 2016 року мінімальний розмір заробітної плати (прожитковий мінімум для працездатних осіб) складе 1550 грн, мінімальний розмір пенсії (прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність) – 1208 грн.

“Ми поступово переходимо в режим, коли соціальні виплати будуть підвищуватися і індексуватися регулярно”, – зауважив він.

Також Розенко зауважив, що у наступному році продовжиться реформування системи пільг і соціальних виплат та адресність їх надання.

“Зокрема, це стосується виплат одиноким матерям і державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. Ми збільшуємо розміри цих допомог, але отримувати ці соціальні виплати будуть лише ті, хто цього реально потребує”, – пояснив Міністр.

Так, для одиноких матерів розмір мінімальної допомоги буде збільшений із 50% до 100% прожиткового мінімуму, державної допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, – з 30% до 50% прожиткового мінімуму.

“У 2016 році зростуть мінімальні соціальні стандарти, виплати одиноким матерям та дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів”, – зазначив Розенко.

Нагадаємо, що у лютому цього року Розенко заявив про те, що до кінця 2015 мінімальні зарплата та пенсія в Україні  зростуть на 13%.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!