“Місто свідомих людей”: франківців вчили правильно сортувати сміття

Сьогодні, 24 червня, в Івано-Франківську в рамках фестивалю “Місто свідомих людей” провели майстер-клас з сортування відходів. Фестиваль передбачає чотири локації з різними напрямками, які будуть цікавими як для дітей, так і для дорослих:

1. «Смартсіті»
2. Еколекторій
3. Екоярмарка
4. Творча майстерня

Організатор фестивалю та керівник Прикарпатського еко-енергетичного кластеру Людмила Шийко каже, що мета фестивалю навчити людей свідомо мислити та відповідати за власні вчинки.

“Ми об’єднали людей, які думають свідомо, в одному напрямку, щоб разом діяти, адже, як кажуть “один у полі не воїн”, – посміхаючись говорить організатор.

На фестивалі виділили окреме місце, де розташовані різні види сміття, а над кожним з них позначений час розкладання та шкода, яку вони приносять довкіллю без належної переробки.

Захід відбувається у рамках Дня молоді.

Також тут  встановлена скринька для збору коштів для Андрей Фармуга (Andriy Farmuga) для лікування його онкохворого сина. Усі кошти з скриньки будуть перераховані на реквізити 5168 7573 6708 7915 (Андрій Васильович Фармуга), з підтвердженням квитанції. Більше про хлопчика та його батька тут – Ми допоможемо разом! Офіційна спільнота Станіславчика Фармуги.

Галина Батюк, представник благодійного фонду “Лелекера”, який займається збором пластикових кришечок розповідає, що їх фонд надає допомогу військовим АТО.

“Отримані  коштів від переробки ми надаємо пораненим військовим та онкохворим діткам, але для цього нам потрібно дуже багато пластикових кришечок. Зараз на фестивалі ми збираємо кошти на допомогу онкохворому Станіславчику, сину бійця АТО Андрія Фармуги, який дуже багато допомагає у реабілітації воїнам та веде активну позицію після повернення зі Сходу”, –зауважила жінка.

Галина Батюк додала, що за рік у Франківську “Лелекера” зібрала 1200 кілограмів пластику, а це майже 120 мішків пластику.

“Сьогодні ми зібрали мало, з дому я принесла 10 кг кришечок, ми плануємо їх розкласти та провести флешмоб для діток”,- розповідає пані Галина.

Під кінець фестивалю буде концерт, на якому виступлять франківські гурти.

Фото Галини Батюк

Як повідомляв “Галицький кореспондент”, сьогодні в Івано-Франківську відбувся благодійний кольоровий забіг. Захід організований у рамках великого Дня молоді та франківського півмарафону, який відбудеться 23 вересня.

Софія ЧІГУР

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!