Мій образ нагадує мою бабусю, – Ірма Вітовська про фільм “Брама”

Сьогодні, 24 липня, в Івано-Франківську відбувся допрем’єрний показ фільму “Брама”.

На презентацію приїхали акторки Ірма Вітовська та Віталіна Біблів, сценарист Павло Ар’є та продюсер Володимир Тихий. Фільм «Брама» — екранне втілення відомої п’єси Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів», що в постановках різних режисерів із шаленим успіхом пройшла на сценах українських і закордонних театрів.

За сюжетом, баба Пріся час від часу вживає рідкісні галюциногенні гриби, спілкується з різними істотами і розповідає, як в молодості за часів війни вбила 12 німців. Але спокійне життя не вічне – їй приходить попередження про швидку катастрофу, якій потрібно запобігти.

“Баба Пріся – це збірний образ наших бабусь. Вона мені нагадує мою бабусю. Для мене, це символ української нації. Це метафоричний персонаж і надзвичайно живий. У Чорнобилі нам сказали, що у фільмі все показано так як є. Але сюжет виходить далі за цю територію і охоплює всю країну”, – каже Ірма Вітовська.

Також вона додає, що у рамках презентації фільму вони побували у Чорнобилі і вона б всім радила поїхати туди. Бо там природа перемагає людину і це варто бачити на власні очі.

Ірма Вітовська також була на прем’єрі фільму в Італії. Вона каже, що там стрічка людям сподобалась і зали були повні.

Акторка Віталіна Біблів розповідає, що є різні думки про фільм – і хороші, і погані. Мовляв, це нормально, бо всі люди різні. Але Біблів впернена, що у Франківську фільм “зайде”.

“Довелось попрацювати трохи над образом і трохи “зістарюватися за допомогою латексу”, – пояснює Біблів.

Вона додає, що було інколи важко через холод і недосипання. Але це все допомогло актрисі ввійти в роль.

Сценарист Павло Ар’є додає, що насправді його мама буда ліквідатором, тому ця тема близька. Він поїхав у зону відчуження, і сам побачив і відчув цю іншу реальність.

“Це не я написав цю п’єсу. Мною просто писали”, – зізнається сценарист.

Читайте також: У Франківську презентували унікальну настільну гру “Франківський Пан”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!