“Можливо мого брата можна було врятувати”, – сестра загиблого Анатолія Гуменюка у залі суду

Сьогодні, 4 червня, в Івано-Франківському апеляційному суді відбувся розгляд апеляції про зміну запобіжного заходу для винуватця смертельного ДТП Артура Герасиміва.

Нагадаємо, 25 травня в Івано-Франківську на мості на Пасічну автомобіль смертельно травмував велосипедиста Анатолія Гуменюка. Чоловік втратив багато крові. Більше 50 франківців здали кров для нього, проте постраждалий помер.

Водій втік з місця пригоди, проте згодом його автомобіль знайшла поліція, після чого хлопець сам здався. Ним виявився 20-річний студент франківського університету Артур Герасимів. Івано-Франківський міський суд на час слідства обрав водію запобіжний захід – тримання під вартою без можливості застави. Але адвокат Герасиміва подав апеляцію. На його думку, водію мали б обрати домашній арешт, або принаймні можливість внесення застави – 34 тис грн.

На початку засідання захисник Сергій Любчик повідомив, що до справи хочуть долучити довідку про доходи батьків. Прокурор не заперечив такого клопотання. І суддя Кукурудз його задовільнив.

“Також адвокат вважає, що міський суд безпідставно визначив міру запобіжного заходу”, – зачитав суддя матеріал справи.

А захисник додав, що суддя неналежним чином віднісся до обрання запобіжного заходу. Підсудний у свою чергую, погодився із апеляційною скаргою.

“Сталась прикра ситуація. Я цього не хотів. Життя вже не повернеш, але я хочу вибачитися. Я цього не хотів”, – сказав Герасимів.

Потім суддя Кукурудз запитав, чи оголосили обвинуваченому про підозру і чи пам’ятає він цей день.

“Я визнаю свою провину і те, що мені інкримінують”, – додав Герасимів.

У свою чергу прокурор запитав, чому потім обвинувачений зізнався – сам вирішив це зробити, чи батьки порадили. Герасимів відповів, що сам. Проте прокурор зазначив, що швидше за все Артур пішов у поліцію через батьків. А ще він додав, що хлопця варто залишити під вартою, адже він втік з місця пригоди, а здався під тиском обставин.

“Підозрюваний може також впливати на свідків”, – зазначив прокурор.

Але суддя запитав, як Герасимів може впливати і на підставі яких даних це може статись. На це прокурор відповів, що підсудний мав доступ до матеріалів справи і знає, хто проходить свідками.

Зазначимо, що на засіданні також присутня потерпіла Гуменяк, яка заявила, що підтримує обвинувачення прокурора. Після цього суддя вирішив перейти до дебатів, які розпочав адвокат Любчик.

“Ця подія викликала резонанс. Зважаючи на особу підозрюваного, його характеристики і те, що його вина нікуди не дінеться, то вважаю, що визначення застави – це правильне рішення. Ми хочемо об’єктивно закінчити це слідство і мій підзахисний буде з’являтися на всі засідання”, – сказав захисник.

А сам Артур додав, що хоче вибачитись перед сестрою.

“Я перелякався. Я не знав, що робити. Це нічого не поміняє, але я хочу вибачитися”, – зазначив Герасимів.

Слідуючою говорила сестра загиблого. Вона сказала, нехай все вирішує суд.

“Можливо мого брата можна було врятувати, якщо б йому одразу надали допомогу, а не чекали швидку”, – зазначила сестра.

Суд вирішив не задовільняти апеляційну скаргу підозрюваного і залишити його під вартою без права на внесення застави.
Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!