Мріємо з мером

  • Протягом 2016 року міський голова Руслан Марцінків говорив про зміни, яких варто очікувати в Івано-Франківську, та давав багато обіцянок. Ми пропонуємо вам помріяти разом з мером та згадати, чого слід очікувати в місті, якщо все сказане ним втілиться в реальність.

    Хрест тверезості

    13 грудня, під час щотижневої оперативної наради у міського голови заступник керівника патрульної поліції Олег Сердюк доповів про збільшення кількості п’яних водіїв на дорозі та самогубств. Руслан Марцінків запропонував варіанти, як можна ці статистики зменшити. Мер переконаний, що хрест тверезості та більша кількість церков допоможуть боротися з цими бідами. «От нас всі критикують за кількість храмів. А я був у Бразі, там 130 храмів на 190 тисяч людей. Я ще таких віруючих людей не бачив. Ми недопрацьовуємо в цьому плані», – вважає міський голова.

    Також він запропонував провести в місті «антиалкогольну кампанію» – видати спеціальні брошури. Відтак звернувся до начальника відділу внутрішньої політики Ігоря Кінаша, щоб той зайнявся цими питаннями. «Треба книги тверезості якісь, підпис, присягу, що більше ніколи не буде вживати», – запропонував Марцінків. Мовляв, на Рожнятіщині вже давно стоїть хрест тверезості, і кількість алкоголіків зменшилась.

    Сміттєпереробний завод

    Розмови про сміттєпереробний завод точаться в Івано-Франківську вже роками. Нещодавно цю тему порушив і міський голова. За його словами, такий проект може зацікавити іноземних інвесторів. Тому він дав доручення оголосити відкритий конкурс на будівництво сміттєпереробного заводу в Івано-Франківську. «Давайте підготуємо і оголосимо відкритий конкурс на сміттєпереробний завод. Звертаються до нас і європейці, і американці», – запропонував міський голова і доручив опрацювати це питання своєму першому заступнику Миколі Вітенку.

    Окрім того, він дав вказівку до 1 квітня встановити сортувальну лінію. «Я думаю, що це реально зробити», – наголосив мер.

    Генплан

    Мабуть, найболючішою проблемою для міста є затвердження нового генплану. Чинний генплан вже давно застарів, та й дотримуються його далеко не всі. Втім, якщо міський голова виконає свою обіцянку, то новий генплан Івано-Франківська буде затверджений вже у 2017 році.

     martsinkiv

    Другий міст на Пасічну

    6 травня, на День міста, в Івано-Франківську урочисто заклали камінь під будівництво нового моста через річку Бистриця Солотвинська, який має розвантажити основний міст та оптимізувати рух. «Я буду просити громаду долучитися до фінансування. Кожен зможе купити шматок своєї бруківки і розповідати дітям, що «ця бруківка – моя». Буду продавати щось на зразок «ваучерів», – розповів Марцінків. – Міст для мене – питання номер один. Хочу ставити завдання зробити це за два роки».

    До слова, кошторисна документація моста постійно змінюється. Спершу Марцінків анонсував, що міст коштуватиме приблизно 120 млн., потім ціна зросла до 170 млн., а зараз вона становить майже 300 млн.

    Притулок для тварин

    Уже 10 років в Івано-Франківську не можуть зрушити з мертвої точки питання побудови притулку для бродячих собак. Директор КП «Полігон ТПВ», яке займається також відловом та стерилізацією безпритульних тварин, Юрій Мороз ще в червні повідомив під час оперативної наради, що в місті планується створення комунального притулку для тварин. Притулок заплановано облаштувати на території Рибницької сільської ради. Також влада запропонувала створити базу таких собак.

    «Ми повинні відрегулювати питання безпритульних тварин, а притулок має певним чином вирішити це питання», – сказав Руслан Марцінків.

    Відсутність благодійних внесків

    Нарешті в івано-франківських школах та садках припинять збирати благодійні внески. Шлях міського голови до такого рішення складався з декількох етапів.

    Так, спершу він вирішив зробити благодійні внески прозорими. У серпні під час оперативної наради Руслан Марцінків повідомив, що в кожній школі міста з вересня на дошці оголошень має бути висвітлена інформація про кошти, які надходять у школу, в т.ч. і про позабюджетні. Така ж інформація мала б висвітлюватися і на сайті департаменту освіти й науки.

    Згодом мер відгукнувся в соцмережі на ініціативу франківців заборонити благодійні внески у садках та школах. А недавно Марцінків таки визнав, що треба повністю відмовитися від благодійних внесків в освіті. «Що, освіта не може купити туалетного паперу? Треба відмовлятися від благодійних внесків і дати їм 2 млн., щоб на папір і на все решта стало, аби не збирати на це гроші з батьків», – наголосив мер.

    Пасічна без російського газу

    Згідно з планами міського голови, мікрорайон Пасічна мають відключити від російського газу, а котел перевести на біопаливні пелети. Про це він заявив ще під час звіту про 100 днів роботи на посаді міського голови. Мер обіцяв, що ще до початку опалювального сезону Пасічну переключать на біопаливо і завдяки такому масштабному проекту вона стане першим мікрорайоном, який буде повністю відключений від російського газу. Окрім цього, планувалося перевести ще деякі котли на біопаливо.

    Чиновники бігають та прибирають

    Наступного року всі керівники структурних підрозділів міськвиконкому бігтимуть на півмарафоні. Таке нововведення вирішив запровадити Руслан Марцінків після того, як пробіг 10 км у рамках цьогорічного півмарафону, що відбувся 25 вересня. Через день під час оперативної наради мер обурився, що начальники управлінь не брали участь у пробігу. «Наступного року, начальники управлінь, готуйтеся до півмарафону. Так не може бути, щоб керуючий справами міськвиконкому біг, міський голова біг, а начальники управління – ні», – заявив Марцінків.

  • Втім, франківським чиновникам доведеться не тільки бігти півмарафони, а й… прибирати в місті. Так, міський голова видав розпорядження, згідно з яким між усіма структурними підрозділами виконкому розділили середмістя для прибирання під час сильних снігопадів. Зокрема, Марцінків відповідає за розчищення від снігу площі перед ОДА, секретар міськради Оксана Савчук – вулиці Мельничука, перший заступник мера Микола Вітенко – вулиць Гончара та Страчених Націоналістів, а  керуючий справами виконкому Ігор Шевчук – площі біля ратуші. Загалом, з апарату міськради та виконкому до прибирання вулиць від снігу мають залучити 479 осіб.

    Транспорт буде комунальний

    Руслан Марцінків при кожній нагоді повторює, що хоче, аби громадський транспорт у місті став комунальним. Першим кроком у цьому напрямку стала зміна керівника КП «Електроавтотранс» – «незмінного» Леоніда Яківця таки змінили на молодого Віталія Голутяка. Окрім того, закупили вісім нових-старих тролейбусів, завершують будівництво тролейбусної лінії до обласної лікарні, планують нову тролейбусну лінію від Європейської площі до автостанції №3 (вул. Мазепи). Наступного року за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку закуплять ще 30 тролейбусів.

    Можливо, у 2017 році таки запровадять електронний квиток. Раніше в департаменті комунального господарства, транспорту і зв’язку повідомляли, що його запровадять до 1 липня 2016-го. У результаті реструктуризації транспортом займається інша структура, а час минає.

    Для особливих подій

    Міську ратушу чекає реконструкція. Мер планує облаштувати там кабінет для офіційних прийомів, зал для проведення урочистих подій та протокольних заходів міської ради. Окрім того, повернувшись влітку з поїздки в зону АТО, Руслан Марцінків привіз звідти подарунки – ікону та використану гільзу. Відтак він зробив висновок, що оскільки йому та секретарю міськради багато чого дарують, то треба створити спеціальну кімнату для цих подарунків у Ратуші.

    Доступніше місто

    22 квітня в Івано-Франківську Марцінків привернув увагу до людей з обмеженими можливостями акцією «Чиновник у візку». За словами міського голови, таким чином чиновники вирішили показати, що дбають і підтримують людей з обмеженими можливостями. Чиновники проїхали від Вічевого майдану по «сотці» до ратуші, долаючи переходи і бордюри. Наприкінці акції мер визнав, що місто практично не пристосоване для візочників та відстає у цьому плані років на 50.

    Відтак цьогоріч Марцінків зробив низку заяв про те, як місто планують зробити доступним для інвалідів. Так, у 2017 році варто очікувати в середмісті туалетів для маломобільних верств населення, пандусів біля будинків, де проживають інваліди, спортивне поле для людей з обмеженими можливостями на вул. Вовчинецькій та карту доступності, щоб люди з інвалідністю могли подивитися, де можуть отримати ту чи іншу послугу.

    Словом для діла

    1 грудня, під час засідання виконкому директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак звітував про роботу департаменту.

    Під час цього міський голова запитав у Смушака, чи слухаються його підлеглі. Той відповідь, що так. Однак Марцінківа, схоже, така відповідь не дуже задовольнила, і він порадив головному комунальнику бути «жорсткішим». Мовляв, треба інколи і міцне слівце вставити, щоб краще слухалися. «Ваша сфера така, що потребує ненормативної лексики», – зазначив міський голова.

    Відцентралізованість

    Наприкінці жовтня Руслан Марцінків пригрозив відключити всі будинки міста від централізованого опалення. Мер обурився на репліку заступника директора СТЕК Дмитра Шияна про те, що у них немає проблем з теплопостачанням.

    «У вас є проблемні будинки. Я виїжджаю на вулиці, мені люди все розказують. Люди кажуть, в цьому будинку є, а в цьому немає тепла. Треба щось вирішувати. А ні, то відключимо всі будинки від централізованого опалення рішенням сесії, та й все», – пригрозив мер.

    У соцмережах люди сприйняли такі погрози з неабияким захопленням – мовляв, нарешті зможуть встановити автономне опалення.

    Багаторівневі парковки

    Ще в березні міський голова заявив, що в Івано-Франківську побудують три багаторівневі парковки: на вул. Мельника, поруч з недобудованим торговим центром, на вул. Шота Руставелі та біля ОДА. До слова, про останню парковку розмови точаться вже майже рік. Відомо, що вона складатиметься з чотирьох поверхів та розрахована на 200 авто. Втім, якщо в першій половині року мер досить часто говорив про будівництво багаторівневих парковок, то зараз про це майже не згадує.

    Благоустрій коло візового центру

    Цьогоріч візовий центр переїхав на вул. Тролейбусну, яка була до цього абсолютно не готова. Влітку спостерігалися величезні черги, поруч не було ні лавок, ні смітників, ні туалетів. Тому на одній з оперативних нарад головному комунальнику міста Михайлові Смушаку доручили представити перепланування вуличного простору та благоустрою Тролейбусної. Відтак житлово-комунальний департамент пропонує здійснити реконструкцію тротуарів, облаштувати велодоріжку, запровадити нову схему організації дорожнього руху тощо. Також тут планують поставити вуличні меблі, облаштувати велостійку, освітлення, зупинку з доступом до Інтернету, питний фонтан.

    Наталя КОЗАК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!