Мистецтво, як добре вино: Мирослав Яремак у Франківську про “Папір. Графіт. Профіт”

В Івано-Франківську “відзвітував” художник Мирослав Яремак. У рамках завершення арт-акції “Папір. Графіт. Профіт” художник провів заключну лекцію-звіт.

Виставка демонструє кілька десятків авторських оригінальних рисунків, виконаних графітним олівцем на папері формату А3. У форматі виставки-акції та авторських викладів-повідомлень Яремак звертає увагу на стан існування та розвитку локального українського мистецького ринку.

“Дослідження мало на меті показати шанси, провали та можливості локального мистецтва на Прикарпатті,- ділиться сам художник. – Моя акція складалася з двох частин: виставки та циклу розмов з автором”.

Виставка – це  50 графічних робіт. Втім до завершення експозиції 9 з них продали.

“Графіку обрав, оскільки європейська практика показує: монохромні роботи, зроблені олівцем, мають доступну вартість і є тиражованими. В будинках європейців часто зустрічаються графічні роботи художників”,- розповідає Яремак.

Щодня графічні роботи митця зростали в ціні на 15%. Якщо у перший день роботу можна було купити за 500 гривень, то сьогодні роботи коштують більше трьох з половиною тисяч. Адже за час експозиції ціна зросла у сім разів.

“Акцією я хочу показати, що мистецтво з часом набуває якості, як і добре вино”, – ділиться Яремак.

У рамках акції автор провів лекцію на тему ціноутворення, де розповів що таке ціна мистецького твору, хто її формує та з чого вона складається. Виставка вважається комерційно успішною, коли вкладені кошти повертаються та “коли витрати виходять на зеро”, запевняє художник.

Наступна лекція стосувались мотивації придбання творів мистецтва та пояснив чому люди купують мистецтво. Окрему лекцію автор присвятив Франківським художникам.

“Більшість з них починали з нуля. Будуючи вірним своїм переконанням вони здобули високих вершин особистого розвитку та здобули успіх у професійній кар’єрі”, – переконаний художник.

Сьогодні автор провів заключну лекцію проекту де розповів про хід експозиції, зароблені кошти та обговорив з слухачами, чи була виставка успішною.

DSC_8122 DSC_8123 DSC_8124 DSC_8125 DSC_8126 DSC_8127 DSC_8128 DSC_8130 DSC_8138 DSC_8141 DSC_8142 DSC_8143 DSC_8144 DSC_8148 DSC_8153

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!