На Богородчанщині давній храм потребує реставрації

У селі Росільна Богородчанського району руйнується стара дерев’яна церква Архистратига Михаїла.

«Гірко і сумно. Всі постять Великодні свята і гарні міські церкви сучасного стилю. Був на свята в батьків у рідному селі Росільна. Нищиться унікальна пам’ятка архітектури – старовинна дерев’яна церква, яка пережила монголо-татарське іго. Розповідали місцеві, що такі низькі зводи при вході робилися тому, що татари на конях любили заїжджати до церкви, щоб осквернити її. Ще трохи – і вже її неможливо буде відновити. Громада сама не має можливості впоратися з проблемою, а державні структури обіцяють і нічого не роблять», – пише на своїй сторінці у Фейсбуці голова Асоціації піклувальних рад шкіл міста Івано-Франківська Петро Хмельовський.

За деякими даними, церква зведена у 1645 році. Інше джерела вказують на 1390-і роки. Вважають, що в ті часи церква служила ще й сторожовою вежею. Вона згадана в документах другої половини XVII ст. Сьогодні церква, пам’ятка архітектури місцевого значення, не діюча і покинута.

Розташовується на північно-східній околиці Росільної, трохи віддалено від села, на північному краю цвинтаря. Церква тризрубна одноверха. Біля святині збереглася маленька дерев’яна дзвіниця з одним дзвоном, а також величезний старий дуб.

Церква Архистратига Михаїла у Росільній – це пам’ятка місцевого значення. Її уже передали Дзвиняцькій громаді. А там мають намір відреставрувати храм, який може бути цікавим духовним об’єктом.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!