На Франківщині екс-керівник банку заволодів коштами клієнтів: справу спрямовано до суду

Вчора, 26 березня, Слідче управління Головного управління Національної поліції під процесуальним керівництвом прокуратури Івано-Франківської області завершило досудове розслідування з направленням до суду обвинувального акта у кримінальному провадженні за фактом заволодіння грошовими коштами клієнтів банку.

Проведене досудове розслідування установило, що колишній 37-річний керівник одного з відділень банку в силу своїх посадових обов’язків, маючи доступ до інформації щодо діяльності та фінансового стану клієнтів банку,  що є банківською таємницею, вирішив незаконно збагатитися, привласнивши гроші банку та його клієнтів,- повідомила національна поліція.

Так, керівник, грубо порушуючи норми кримінального законодавства, використовував доступи до програмних комплексів банку, редагував і вносив завідомо неправдиві дані, які є персональними ідентифікаційними відомостями клієнта. Також, без відома та згоди клієнта, підробляючи розривав депозитні договори, отримуючи доступ до рахунків клієнтів та можливість розпоряджатися  наявними на ньому коштами.

Маючи намір розтрати та привласнення депозитних вкладів клієнтів банку, формував завідомо неправдиві виплатні касові документи, на підставі яких отримував готівку в касі чи електронні розрахункові документи, перераховуючи депозитні кошти на інші рахунки.

Неодноразово вносив до клієнтської бази неправдиві відомості про клієнтів банку, а саме: без їх відома підв’язував заздалегідь придбані номера мобільних телефонів, фотографував третіх осіб, у випадках коли обов’язкова валідація фотографії клієнта, без відома та доручення клієнтів замовляв, оформляв та отримував платіжні картки на їх ім’я, на які за допомогою програмних комплексів банку таємно здійснював безготівкові перекази депозитних коштів з рахунків клієнтів, завдаючи їм збитки.

Таким чином, під час проведення розслідування задокументовано злочинну діяльність керівника протягом 2009-2015 років. Йому оголосили підозру у 150 кримінальних правопорушеннях, учинених відносно 22 потерпілих, яким відшкодовано збитки на суму близько 1 500 000 гривень.

У процесі досудового розслідування слідчий суддя обрав підозрюваній особі міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Нагадаємо: Нові деталі трагедії: прикарпатця зарізав 24-річний бездомний

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!