На горі Піп Іван за ніч випало понад 15 сантиметрів снігу

Погода на горі Піп Іван станом на 20 січня 9:40 така: вітер південно-західний, швидкість 3-4 м/с, температура — -10 C, хмарно з проясненнями.

Втім за ніч випало більше 15 см снігу. Вчора вдень там також падав сніг. На схилах утворилися намети вітрового снігу, що підвищує рівень лавинної небезпеки. Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомляє Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост.

18 січня на північно-східному схилі г. Піп Іван Чорногірський на висоті 1988 метрів, працівники Чорногірського гірського пошуково-рятувалього посту провели зондування снігового профілю і тест компресією. Згідно з даними тесту, встановлено другий ступінь лавинної небезпеки (помірна лавинна небезпека) відповідно до міжнародної шкали. Сніговий покрив на окремих стрімких схилах закріплений помірно. Можливе окреме виникнення лавин внаслідок механічного навантаження на екстремальних, стрімких схилах.

Також рятувальники повідомляють, що основний корпус обсерваторії наразі закритий для відвідувачів, протягом літа-осені у ньому проводилися будівельні роботи, а на зимовий період його законсервовано. Однак, зважаючи на те, що г. Піп Іван відвідує значна кількість туристів, при рятувальному пості обладнано приміщення, у якому можна перечекати ускладнені метеорологічні умови.

Раніше “Галицький кореспондент” писав, що на Прикарпатті замело обсерваторію на горі Піп Іван.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!