На інфраструктурний розвиток 12 ОТГ Прикарпаття виділили 22 мільйони гривень

Івано-Франківський центр розвитку місцевого самоврядування продовжує цикл навчальних тренінгів та семінарів для представників ОТГ. Так, 2 червня, в обласному центрі відбувся семінар на тему “Законодавчий супровід реформи місцевого самоврядування – реалії та виклики”.

Участь в заході взяли заступник голови обласної державної адміністрації Богдан Кобилянський, директор ІФЦРМС Руслан Панасюк, радник голови ОДА Валерій Крецул, директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак.

Відкриваючи засідання, Руслан Панасюк розповів про здобутки реформи децентралізації на Прикарпатті. Він нагадав, що впродовж 2017-2017 років на Івано-Франківщині було утворено 12 ОТГ. На розвиток інфраструктури цих громад державою було виділено 22 млн грн. На законодавчому рівні прийнято достатню кількість нормативно-правових актів для того, щоб полегшити процедуру об’єднання територіальних громад. На його переконання, розпочавши адміністративно-територіальну реформу, Україна стала на шлях нового соціально-економічного розвитку.

Директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак підкреслив, що процес об’єднання громад в Україні проходить у цілком нормальному руслі. За його словами, при проведенні реформи децентралізації необхідно звертати увагу не на кількість утворених ОТГ, а на якість їхнього функціонування.  Експерт розповів про формат створення ОТГ навколо міст обласного значення, акцентував увагу присутніх на питанні об’єднання районів. В цьому контексті йшлось про законопроект порядку утворення, ліквідації, встановлення та зміни меж районів.

Заступник голови обласної державної адміністрації Богдан Кобилянський переконаний, що в Україні розроблено достатньо чітку та ефективну нормативно-правову базу для утворення нових територіальних громад, а також їхнього розвитку.

Читайте також: Очільник Івано-Франківської області взяв до рук зброю.

IMG_4735_(1)_(1)_(1) IMG_4737_(1)

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!