На Івано-Франківщині дослідили якість питної води

В «Івано-Франківському обласному лабораторному центрі МОЗ України» провели перевірку централізованого водопостачання, який здійснювали 40 водопроводів: 24 – комунальних, 5 – відомчих та 11- сільських.

Для цього, в січні – березні 2019 року, відібрали й дослідили за показниками епідемічної безпеки 340 проб води, з них 280 – з комунальних водопроводів, 29 – з відомчих та 31 – з сільських, повідомляють у прес-службі обласного лабораторного центру.

В результаті, виявлили три проби, що не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10, що складає 0,9 %. На комунальних водопроводах питома вага невідповідаючих санітарним вимогам проб склала 1,1%, на відомчих і сільських водопроводах всі досліджені проби відповідали вимогам ДСанПіН.

Бактеріальне забруднення води виявили на комунальних водопроводах Долинського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства (7,7%) та Калуського комунального підприємства «Водотеплосервіс» (3,7%).

На паразитологічні показники дослідили 78 проб води водопроводів, позитивних знахідок не виявили.

За санітарно-хімічними показниками безпечності та якості води в І кварталі 2019 року дослідили 288 проб води централізованих водопроводів, з них 220 – з комунальних, 31 – з відомчих та 37 – з сільських.

При цьому виявили сім проб, що не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10, що становить 2,4%, з них на комунальних водопроводах – 2,3%, відомчих – 0, сільських – 10,8%.

Якість води централізованих водопроводів КП «Тлумачводоканал» та сіл Задністрянськ і Яблунів (Галицького району) не відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 по загальній жорсткості.

В Івано-Франківському лабораторному центрі МОЗ України зазначили, що про якість питної води постійно інформуються органи місцевого самоврядування.

Читайте також: Як вирубують на продаж ліси Прикарпаття

Фото – ілюстративне. Джерело.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!