На Івано-Франківщині проти поліомієліту провакциновано 20 тисяч малюків

  • У департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації підвели перші підсумки вакцинації проти поліомієліту – за 10 днів медичні працівники запросили на огляд і вакцинували проти цієї небезпечної хвороби, яка вражає спинний мозок, уже понад 20 тисяч маленьких прикарпатців.

    Вакцинація успішно стартувала у всіх районах області, проте найбільше дітей охоплено у Верховинському (39%), Богородчанському (46%),  Снятинському (48%), Калуському, Тисменицькому (30%) районах, містах Коломиї, Болехові, Івано-Франківську (32-28%).

    Сьогодні в Україні, за оцінками міжнародних експертних організацій, зареєстровано спалах поліомієліту, тому лікарі б’ють тривогу та радять дітям обов’язково пройти додаткову вакцинацію. Адже якщо діти на поліомієліт захворіли в сусідній, Закарпатській, області, то є ризик, що цей вірус може бути завезений в інші регіони України.

    Поліомієліт – смертельно небезпечне захворювання, яке можна попередити лише щепленнями. Вакцини в області наразі достатньо. Діткам у віці двох місяців вакцина вводиться шляхом ін’єкцій. Таку вакцинацію роблять дітям планово, коли загрози поширення  вірусу немає.

    Старшим діткам, які вже отримали хоча б одну ін’єкцію вакцини проти поліомієліту, застосовують оральну поліовакцину у вигляді крапельок. Саме вона попереджує поширення вірусу і є необхідною на даному етапі.  Оральну вакцину в Україні застосовували для щеплень з 60-их років минулого сторіччя. А вакцину оральну (французького виробництва) неодноразово застосовували для масової вакцинації дітей у 1996 та 1998 роках, для планової вакцинації у 2000-2005 роках.

    Зазначимо, що щеплення проводять у дитячих консультаціях, поліклініках, ФАПах, лікарських амбулаторіях, і лише після огляду дитини лікарем та надання батьками згоди на проведення вакцинації. Переносять щеплення лише у випадку, якщо дитина має високу гарячку, понад 38 градусів, чи симптоми хронічної хвороби. Для українських дітей вакцину надав Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ, окрім того, вона відповідає європейським стандартам.

    Батьки можуть проконтролювати якість вакцини. Адже на самих флаконах ОПВ-вакцини є індикатор, що вказує на її придатність до застосування – це фіолетовий круг, в центрі якого міститься білий квадратик. До того часу, поки квадратик світліший,  а круг темніший – вакцину можна застосовувати.

    Памятайте! Підступність  поліомієліту в тому, що 95% хворих не мають симптомів, а  5-10%  – мають ураження нервової системи різного ступеня важкості. При паралітичній формі поліомієліту, як правило, вражаються клітини нервової системи, які контролюють рухи ніг, рідше рук, ще рідше — нервові клітини,  які регулюють наше дихання, що призводить до смерті.

    Специфічного лікування поліомієліту немає. Є тільки вакцина, яка дає захист від хвороби.  Якби не вакцинація, то на кожні 500 тисяч дітей, які щорічно народжуються в Україні, у нас в державі було б п’ять тисяч малюків  з паралітичною формою поліомієліту.

    images (3)

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!