На Івано-Франківщини виявили майже 400 фактів неналежного догляду за дітьми

За 6 місяців 2019 року працівники підрозділів ювенальної превенції Прикарпаття виявили та задокументували 377 фактів неналежного виконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей.

Варто зауважити, що тут йдеться передусім про ситуації, коли батьки нехтують піклуванням про своїх дітей та їх вихованням, повідомляють у секторі комунікації поліції Івано-Франківщини.

Стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання у вигляді штрафу батькам або особам, які їх замінюють, зокрема за ухилення від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. За такі дії, чи радше бездіяльність у зазначений період ювенальні поліцейські Івано-Франківщини склали 354 адміністративних протоколи, причому 53 з них – за повторне протягом року після накладення адміністративного стягнення правопорушення.

Нагадаємо, стали відомі деталі зникнення неповнолітньої дівчинки на Прикарпатті.

Крім того, тут мова йде й про відповідальність дорослих за скоєння їх неповнолітніми дітьми адміністративних та кримінальних правопорушень. Батьки несуть відповідальність за вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років адміністративного правопорушення чи кримінальнокарних діянь, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність. Цьогоріч на Прикарпатті вже задокументовано 23 таких випадки.

Працівники поліції зазначають, що не ставлять собі за мету будь-що покарати батьків, збайдужілих до потреб своїх дітей чи неспроможних забезпечити родинний затишок. Передусім вони намагаються спонукати дорослих турбуватися про неповнолітніх синів та дочок, нерідко – бодай забезпечити елементарні умови для сну чи навчання дітей, спробувати заради власних діток відмовитися від надмірної пристрасті до наркотиків чи алкоголю.

До теми: Їжі немає і в будинку брудно: на Прикарпатті матір неналежно доглядала за дитиною.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!