На калуській школі-ліцеї пропонують встановити сонячні панелі

  • Проект вартістю 400 тисяч гривень зареєстрував на сайті Бюджету участі калушанин Ярослав Шевчук.

    Одним із напрямків альтернативної енергетики, який сьогодні розвивається надзвичайно динамічно, є використання сонячного випромінювання для отримання електричної енергії. Також він вважається найбільш екологічно безпечним для навколишнього середовища. З огляду на це, проект передбачає встановлення сонячних фотоелектричних панелей на даху НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10-ліцей», йдеться в описі проекту, інформують “Вікна”.

    Мета проекту Ярослава Шевчука — мінімізація бюджетних витрат на оплату рахунків по використанню електроенергії, що допоможе зекономити кошти та спрямувати їх на поліпшння матеріально-технічної бази навчального закладу.

    За словами автора проекту “Еко-Школа-2018”, калуська школа-ліцей володіє унікальною перевагою, завдяки її плануванню. Дах школи має велику плоску поверхню, яка ідеально підходить для встановлення сонячних фотоелектричних або сонячних теплових систем.

    Проект передбачає створення експертної комісії для реалізації проекту, виготовлення всієї необхідної документації для встановлення сонячної станції на даху школи та пошук компанії-підрядника для забезпечення реалізації проекту. Також проект передбачає забезпечення 54% від усієї енергії, яка споживається школою впродовж року, та дозволить школі працювати без зайвих витрат на електроенергію впродовж півроку .

    Термін окупності проекту, переконує автор, складе 9 років.

    Юрій Тимків, автор іншого проекту, який перебуває на модерації на сайті Бюджету участі, у соцмережі зауважив: якщо проект передбачає тільки розробку проектно- кошторисної документації, то цей проект не буде допущений до голосування.

    Нагадаємо, що минулого року комісія проект калушанина відхилила за день до початку голосування, а він втратив можливість доопрацювати свою пропозицію чи деталізувати членам комісії, що саме пропонує. Ярослав Шевчук тоді рін розробив проект “Крокуємо до енергонезалежності”, пропонуючи за 107 тисяч гривень оснастити усі під’їзди будинку на вул. пушкіна, 15 сучасними та економічно вигідними LED-лампами, а також датчиками руху для забезпечення раціонального часу освітлення, які будуть живитися від системи сонячних панелей.

    Станом на 18 травня на сайті Бюджету участі подано два проекти.

    Як відомо, з 1 травня на сайті Калуської міської ради можна подавати проекти в рамках Бюджету участі. Кінцевий термін – до кінця травня. Станом на 15 травня калушани ще не подали жодного проекту. Розмір фінансування цього року зросте з півтора до двох мільйонів гривень.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!