На Косівщині просять не ділити села на «чорні» та «білі»

Про це мовилось 19 вересня під час сесії Косівської районної ради.

Під час розгляду проекту рішення про змін до районного бюджету, депутат Катерина Луканюк поцікавилась за яким принципом розподіляються гроші між селами.

«Я порахувала і склала список сіл, які отримали значні суми з початку року. Але є такі села, які не отримали нічого. Селам членів бюджетної комісії виділяють найбільше коштів. Люди добрі, давайте ділити хоч трошки по совісті. Чому зараз села ділять на «білі» і «чорні»?, – не стримувала емоцій жінка.

Також вона обурилась вибірковістю розгляду заяв на «бюджетній» комісії. Мовляв, якщо є вмотивована відмова у виділенні коштів. То це зрозуміло, а коли заяву навіть не розглядають, то це неправильно.

Її підтримав депутат Юрій Коваль. «Якщо підбити статистику, то вийде, що одні села отримували 25% від мільйона, а інші нічого. Такий розподіл коштів районного бюджету є не зовсім коректний», – заявив він.

Голова «бюджетної» комісії Іванослав Бойчук пояснив, що в комісії є по одному представнику від кожної фракції, тому всі знають, як виділяються кошти. «На засіданні зачитуються всі заяви. Не може бути такого, щоб чиюсь заяву не розглянули. Рішення про виділення коштів приймаю не я, а комісія», підкреслив депутат. Також він попросив не узагальнювати, а оперувати конкретними фактами.

Втім Катерина Луканюк запропонувала не проводити фінансування об’єктів, поки сесія райради не ухвалить відповідне рішення. Мовляв, зазвичай після того, як «бюджетна» комісія приймає рішення розпочинається уже фінансування об’єктів, а депутати це ще не затвердили.

Однак міський голова Косова Юрій Плосконос зауважив, що якщо в депутатів немає довіри до бюджетної комісії, то необхідно її переобрати, а не видумувати щось. Депутат Роман Матейчук також зауважив, що в такому «бюджетникам» можуть не вчасно виплачувати заробітні плати.

Проте Катерина Луканюк, яка є членом лічильної комісії пригрозила, що якщо до неї не дослухаються, то голосування не буде.

«Голосування не буде і не ставитиму ці «хрестики-нулики», – заявила Луканюк, маючи на увазі відмітки під час голосування. Втім голова районної ради Павло Ванджурак наголосив, що в такому разі вона вчинить протиправні дії і буде нести за це відповідальність. Зрештою перед голосування Катерина Луканюк покинула сесію залу, а депутати таки прийняли зміни до бюджету.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!