На Прикарпатті діють вісім центрів гемодіалізу

На Івано-Франківщині діє обласна програма «Здоров’я нації», яка дає змогу за бюджетні кошти області закупити всі розхідні матеріали для пацієнтів з хроніодіалізом. Усі профільні центри забезпечені необхідними розхідними матеріалами на 3-4 місяці вперед та достатньою кількістю апаратів, які постійно оновлюються.

«Відділення інтенсивної терапії екстракорпоральних методів детоксикації та для лікування хворих із гострим отруєнням і амбулаторного діалізу обласної клінічної лікарні займається методами замісної ниркової терапії. Таке лікування проводиться пацієнтам, коли в них не працюють нирки. Розрізняють три види замісної ниркової терапії: гемодіаліз, або штучна нирка, перитонеальний діаліз, коли діаліз проводиться через черевну порожнину і трансплантація нирки», – говорить головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з нефрології та діалізу, завідувач профільного відділення ОКЛ Олег Легун.

За словами обласного спеціаліста, на Прикарпатті діють вісім центрів гемодіалізу, які знаходяться в обласній та центральній міській лікарнях Івано-Франківська, Калуші, Коломиї, Косові, Городенці, Снятині та Надвірній. І найближчим часом планується відкриття дев’ятого такого центру на базі Долинської центральної районної лікарні, оскільки це одна з найбільш віддалених точок нашої області. Всі хворі отримують допомогу в центрах, які розташовані в межах 30 кілометрів від місця їхнього проживання.

«Орієнтовно за рік в центрі гемодіалізу лікується 400 хворих з хронічною хворобою нирок, – говорить Олег Легун. –  За минулий рік ми надавали медичну допомогу 29 хворим методом перитонеального діалізу і 68 осіб з гострим пошкодженням нирок. На перитонеальному діалізі знаходиться 18 хворих. Цей вид діалізу дає можливість пацієнту робити процедуру самостійно в домашніх умовах. З трансплантованою ниркою в області нараховується 32 особи, які відповідно отримують медикаменти та живуть кращою соціальною якістю життя».

Також лікар додає, що у медичному відношенні всі ці три види є рівноцінними.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!