На Прикарпатті масово всихають ялинові ліси

Сьогодні, 4 листопада, в Івано-Франківську відбулася щотижнева нарада голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних органів виконавчої влади.

На нараді розглянули основні проблеми лісової галузі Прикарпаття. Віктор Сахнюк, начальник обласного управління лісового і мисливського господарства, розповів про стан справ у цій сфері.

Наш дохід за 9 місяців цього року зріс і склав 614,6 млн грн, зросла і кількість сплачених податків. Водночас зросла рентна плата за ліси, якими ми користуємося“, – сказав Віктор Сахнюк.

Він додав, що у вересні-жовтні на аукціонних торгах лісогосподарські підприємства виставили 131,7 тис. куб.м необробленої деревини, з яких реалізували лише 71,6 тис.куб.м.

“Мораторій на експорт не дав результату, оскільки ціна на деревину у Європі по деяких позиціях нижча. Так, для забезпечення реалізації запланованих обсягів деревини лісогосподарські підприємства переглянули ціни та зменшили їх – як на більшість лісоматеріалів круглих, так і на дров’яну деревину. На ринку спостерігається зниження попиту на сировину для деревообробників по усіх сортиментах»”, – додав посадовець.

Також він наголосив на проблемі всихання ялинових лісів, яка зараз є у стиглих та старих лісах. Значна їх частина є транспортно недоступною, що ускладнює ситуацію.

Якщо ми не подолаємо всихання, наступного року засохне ще більше дерев. І матимемо з них хіба що дрова. І науковці, і лісівники б’ють на сполох”, – сказав Віктор Сахнюк.

До теми: У центрі Франківська двоє чоловіків вкрали дерева (ФОТО)

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!