На Прикарпатті планують відбудувати ще п’ять мостів

У Івано-Франківській області мости та штучні споруди разом із покриттям часто зазнають руйнування внаслідок повеневих та зсувних процесів. Це викликає складність їх ремонту та експлуатації.

Загалом Служба автомобільних доріг області обслуговує 363 мости протяжністю 10,5 км, 10 із них недобудовані або знесені повінню. За два минулі роки в області відремонтували 12 мостів, відкрили відбудований міст на трасі Н-10 «Стрий – Мамалига», мости на Верховинщині, Богородчанщині, Городенківщині та в селі Татарів Яремчанської міськради. На 2018-й передбачено ремонт ще п’яти мостів, а зокрема в Делятині, повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА.

Також нещодавно відбулася Міжнародна науково-практична конференція, організована Державним агентством автомобільних доріг, ДП «ДерждорНДІ» та Асоціацією «Мости України».

«Обговорили актуальні питання експлуатації мостів, стратегію їх утримання, обстеження, випробування і паспортизацію, ремонти та реконструкцію, – розповів перший заступник із технічних питань Служби автомобільних доріг області Любомир Семанів. – Досі є невідповідність технічних параметрів доріг і мостів сучасним навантаженням. Надзвичайно погано впливає на стан дорожнього покриття порушення автоперевізниками вагових норм. Однак у нинішніх економічних реаліях ефективно спрямовуємо та плануємо роботу так, щоб вирішити проблеми мостобудування та поліпшити безпеку руху».

Зауважимо, що нині в Україні нараховується понад 16 000 мостів автомобільних і пішохідних – різних за своєю конструкцією, величеною та призначенням.

Нагадаємо, що на Калущині зруйнувався міст, який з’єднує село Довге-Калуське із селом Пійло

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!