На Прикарпатті протягом року зареєстрували три випадки африканської чуми свиней

Сьогодні, 13 лютого, в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області відбулась прес-конференція.

Начальник Головного управління Роман Гурський повідомив, що служба новостворена і запрацювала у квітні 2017 року. На цей момент в організації налічується 196 штатних працівників.

“У нас ще є мораторій на перевірки, тому багато служб не у повній мірі виконують свої обов’язки”, – пояснив Гурський.

Також під час засідання повідомили, що одним з важливих напрямків, у якому працює служба, є безпечність харчових продуктів та ветеринарія.

“У 2017 році територія Прикарпаття є благополучна. Тут не реєструвалися такі хвороби, як туберкульоз, лейкоз, бруцельоз, сибірка великої та дрібної рогатої худоби, класична чума свиней, грип та сальмонельоз. Проте було зареєстровано три випадки захворювання свиней на африканську чуму – один випадок у дикій фауні і два у господарствах людей на Надвірнянщині та Городенківщині. А взагалі, у 2017 році по Україні було 163 випадки”, – каже начальник.

Окрім того, він зазначив, що майже у всіх країнах світу було зареєстровано африканську чуму, а от у Білорусії – жодного. “Ми питали білоруських колег, чи той кабан хворий підбіг, прочитав, що то державний кордон, розвернувся і побіг у другу сторону?” – пояснює Гурський.

“Проблему треба показувати, вирішувати, доносити до людей та пояснювати наслідки. В Україні з 163 пунків, де зареєстрували це захворювання, оздоровлено 141, це близько 87%. 13% все ще знаходяться на стадії оздоровлення. В Україні довелось знищити 34 тисячі голів свиней, а на Івано-Франківщині  – 123 штук свиней”, – сказав Роман Гурський. Також він пояснив, що власникам тварин відшкодовують збитки, зокрема вже віддали 172 тис грн, а не відшкодували ще 134 тис грн.

Якщо африканська чума свиней не шкодить людині, а б’є тільки по економіці країни, то значно більше проблема виникає зі сказом.

Так, головним розповсюджувачем цієї хвороби є червона лисиця, тому Держпродспоживслужба закликає то дого, щоб зменшувати популяцію лисиць.

Нагадаємо, африканська чума дісталася до Прикарпаття.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!