На Прикарпатті проведуть Фестиваль гуцульської убирі

4 червня на Верховинщині проведуть Фестиваль гуцульської убирі.

Голова райдержадміністрації Олег Лютий взяв участь у засіданні Організаційного комітету з підготовки та проведення Фестивалю автентичної гуцульської убирі за участю голови районної ради Івана Шкіндюка, відповідальних працівників апарату районної ради та  райдержадміністрації, голови Всеукраїнського товариства “Гуцульщина” Дмитра Стефлюка, сільського голови с. Ільці Василя Джоголюка, керівників та представників громадських організацій району.

    Олег Лютий сказав, що даний Фестиваль підкреслить культурно-мистецьку багатогранність унікальної мистецької скарбниці Гуцульщини,  інформує прес-служба РДА.

Читайте також: Топ-15 найцікавіших місць Верховинщини

   Голова районної ради Іван Шкіндюк поінформував, що ідея показу та популяризації автентичної гуцульської убирі, привернення уваги молоді, школярів, гостей краю зі всієї України та з-за кордону до сакральної гуцульської ноші вже визріла давно, тому що це – неоціненний скарб предків-гуцулів, який ми повинні зберегти і примножувати. Керівник переконаний, що цього року захід буде мати районний статус, але вірить, що в недалекому майбутньому Фестиваль автентичної гуцульської убирі буде всеукраїнським, а то й вийде далеко за рамки вітчизняного культурного простору.

   Домовилися, що проведуть свято на Трійцю, 4 червня, в селі Ільцях. Планують організувати покази гуцульської ноші: старовіцької, сучасної, стилізованої; залучати до показу як дорослих, так і дітей. Гуцульську убирю на конкурсі мають представляти з населених пунктів усіх сільських та міської рад. У день Фестивалю організують також майстер-класи з виготовлення гуцульських речей, виробів декоративно-ужиткового мистецтва, влаштують виставкові покази гуцульських старожитностей, сучасних виробів гуртківців Верховинського центру дитячої та юнацької творчості тощо.

Читайте також: Топ-10 найцікавіших музеїв Гуцульщини

muzej-vyshyvanky-800x600

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!