На Прикарпатті шахрайка замість “порчі” зняла з дівчини золоті прикраси

  • Шахрайка замість “порчі” зняла з дівчини золоті прикраси.

    Жертвою наразі не відомої зловмисниці стала 26-річна жителька Долини. Працівники поліції розшукують «ворожку», яка обманом заволоділа ювелірними виробами долинянки, і водночас застерігають інших прикарпатців від оборудок таких пройдисвітів.

    «Зняття порчі» — коронний номер багатьох шахраїв. Схема цього виду шахрайства дуже проста. Майбутню жертву зупиняють під будь-яким приводом просто посеред вулиці, запитують будь-що, аби тільки вступити з людиною у розмову. Як подяку за отриману інформацію, пропонують «зняти порчу», наведену заздрісниками, або ж поворожити. Жертва одразу зазнає сильного психологічного впливу, нею починають маніпулювати, тиснучи на вразливі місця — життя, здоров’я рідних та близьких, особисте щастя. Погодьтеся, більшість людей, почувши, що життю батьків або дітей загрожує небезпека, віддадуть усе, аби запобігти цьому. Саме на це і розраховують шахраї, повідомляє ГУ НП Івано-Франківської області.

    Відтак, аби позбутись прокляття, вони пропонують провести спеціальний ритуал, під час якого виманюють у жертви все, що має хоч якусь матеріальну цінність. Словом, такі провидиці успішно “знімають порчу”, а разом з нею — все інше: гроші, коштовності, дорогий одяг.Найбільше вражає також і те, що деякі особливо емоційні та вразливі громадяни не лише віддають усе, що мають при собі, а й виносять заощадження з дому.

    Схожий випадок трапився напередодні й у місті Долина. До молодої місцевої жительки підійшла незнайома жінка, яка запронувала їй поворожити. Та, не довго думаючи, погодилась. Псевдопровидиця розповіла, що на жінку нібито “навели порчу” і, аби її позбутися, слід провести спеціальний ритуал. Під час так званого ритуалу молода жінка віддала шахрайці свої прикраси – золотий ланцюжок та сережки.

    Аби не потрапляти у такі прикрі ситуації, радимо вам запам’ятати кілька порад:

    – уникайте будь-яких контактів з особами, що хочуть привернути вашу увагу, на секунду затримати або зупинити, якщо ви рухаєтеся. Не бійтеся здатися грубими;

    – якщо ви побачили на вулиці групу жінок, котрі чіпляються до перехожих із пропозиціями погадати, зняти порчу — краще заздалегідь перейдіть на інший бік вулиці;

    – якщо у ваші двері стукають незнайомі люди з подібними пропозиціями, не впускайте їх до помешкання. Зробіть вигляд, що ви вдома не самі. Намагайтеся не вступати у вербальний чи невербальний контакт із такими особами. У жодному разі не дивіться їм в очі, не відповідайте на запитання і не дозволяйте зменшувати між вами дистанцію чи торкатися вас.

    Якщо ви все-таки стали жертвою згаданого шахрайства, ніколи не зволікайте й одразу звертайтеся до найближчого відділу поліції або дзвоніть за номером «102».

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!