На Прикарпатті від початку цього року трапилось 122 ДТП з потерпілими

  • В Івано-Франківську відбулося засідання «круглого столу» за участю представників медицини, правоохоронних органів, Укртрансбезпеки та громадських організацій. Присутні зібрались, щоб вирішити питання пов’язані зі зниженням травматизму та смертності на дорогах.

    Як повідомляють спеціалісти, щороку у світі гине 1,5 млн осіб внаслідок дорожньо-транспортних подій. Близько 50 млн людей – це ті особи, які мають травми внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

    На Прикарпатті від початку цього року сталося 122 ДТП з потерпілими. У них 28 людей загинуло та 184 – травмовано.

    «Основними причинами, які приводять до дорожньо-транспортної пригоди, є порушення швидкісного режиму та Правил дорожнього руху, які суттєво можуть вплинути на траєкторію руху учасників. Безпосередньо це і порушення правил обгону, і маневрування на дорозі, і неврахування безпечності маршруту, – говорить заступник начальника управління патрульної поліції в Івано-Франківську Олег Сердюк. – На третьому місці за масовістю ДТП є керування водіями у алкогольному і наркотичному сп’янінні». Правоохоронець також розповів про заходи патрульної поліції щодо зменшення смертності на дорогах, зокрема, про профілактичну роботу з водіями.

    Щодо потерпілих внаслідок дорожньо-транспортних подій, то зі слів обласного позаштатного спеціаліста з анестезіології, завідувача реанімаційним відділенням обласної клінічної лікарні Ігоря Пулика, у 2016 році із політравмами в закладі перебувало 100 хворих, з яких восьмеро померло. Зокрема, фахівець наголосив на покращенні наданні першої медичної допомоги потерпілим, чого не можна сказати про домедичну допомогу.

    У свою чергу головний лікар станції швидкої допомоги Ігор Ковалюк також відзначає важливість надання домедичної допомоги потерпілим внаслідок ДТП, яку можна поліпшити завдяки систематичному проведенні інструктажів серед осіб, які мають контакт з великою кількістю людей, зокрема водіїв, провідників, правоохоронців  тощо.

  • Про співпрацю наркологічної служби та патрульної поліції в області розповів головний лікар ОНД Валерій Скопич. Також спеціаліст звернув увагу на недосконалість правового поля, яке в багатьох випадках не дозволяє провести роботу належним чином.

    Нагадаємо, що цьогоріч Тиждень безпеки дорожнього руху буде проходити у два етапи: з 8 по 14 травня та з 13 по 19 листопада.

    Читайте також: В Коломиї водій «Мерседеса» збив неповнолітнього на мопеді

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!